DISCO FORMACIJA ZMAGALA NA IDO SVETOVNEM POKALU NA ČEŠKEM

26 septembra 2018 Aktualno Novice

Plesalci plesne šole Urška Pomurje s pokalom s ČEŠKE

Od 20. do 23. septembra 2018 je v Ustiju nad Labo na Češkem potekal IDO Svetovni pokal za disco dance. Udeležila se ga je tudi slovenska reprezentanca, v kateri so bili tudi plesalke in plesalci Plesne šole Urška Pomurje. Vsako leto se tega tekmovanja udeleži čez 2000 najboljših plesalcev z vsega sveta. Preizkusili so se v različnih kategorijah in disciplinah. Plesalke in plesalci so v tem letu naredili ogromen korak naprej, kakovost pa se zrcali v samih rezultatih. V kraljevi disciplini disco dance formacije –  člani, so se naše plesalke združile s plesno šolo Kattan v formacijo Kratos (24 plesalcev) in si priplesale najvišjo stopničko ter s tem osvojile naslov zmagovalcev Svetovnega pokala. Pri solistkah je najvišje, deseto mesto osvojila Viktorija Hartman Adjei v članski kategoriji, Tara Ficko je bila triindvajseta. Pri mladinkah je Lana Tivadar pristala na 22.mestu, tik za njo se je uvrstila Gloria Makovec, Brina Mernik je pristala na 61.mestu. V mladinskih parih sta Pia Lepoša in Brina Mernik osvojili odlično 27.mesto. Solo deklici Lina Stanek in Pia Lepoša pa sta si delili 36.mesto. Njihova trenerka Nina Mernik je z rezultati zelo zadovoljna, saj so nekatere plesalke prestopile v višjo kategorijo in tudi konkurenca je bila velika. Plesalke bodo tudi v teh dneh veliko trenirale, saj jih v novi sezoni čaka veliko tekem. Če se tudi vi želite pridružiti plesni šoli Urška Pomurje, vas bodo zelo veseli.