• Šport
  • Nafta 1903 dobila prekmurski derbi v Murski Soboti

Nafta 1903 dobila prekmurski derbi v Murski Soboti

25 marca 2018 Šport

Na prekmurskem derbiju 20.kola v 2. slovenski nogometni ligi je Nafta 1903 s trenerjem Francem Fridlom v Murski Soboti pred blizu 4000 gledalci zasluženo premagala nerazpoloženo Muro pod taktirko trenerja Anteja Šimundže z rezultatom 2:1. Gostitelji so vodili ob polčasu z 1:0, ko so bili tudi gospodar na igrišču,  v drugem polčasu pa so bili  Lendavčani kljub izključitvi Liridona Osmanaja v 56. minuti boljši nasprotnik.

Za Muro je dosegel vodilni zadetek Rok Sirk v 7. minuti, za Nafto 1903 pa je izid izenačil v 50.minuti Marko Roginić,  končni izid tekme pa je postavil  Vedran Vinko v 74. minuti srečanja. Na lestvici vodi Mura s 50 točkami, Nafta na tretjem mestu in tekmo manj pa ima 39 točk.