Nogometna sreda v Prekmurju

8 avgusta 2019 Šport

Včeraj so se v pokrajini ob Muri z uvodnima srečanjema pričele kvalifikacije tretje predtekmovalne skupine za žensko evropsko nogometno ligo prvakinj .V Beltincih so prvakinje Škotske – Hibernian s 3:0 premagale prvakinje gruzijsko ekipo Nike s 3:0, največ zanimanja pa je poželo srečanje v Murski Soboti, kjer je Cardif iz Walesa pred 600 gledalci tesno premagal domačinke, Pomurje z 1:0. Pomurke so edini zadetek prejele v 88. minuti, dosegla pa ga je Naomi Clipston. Kvalifikacije se nadaljujejo v soboto 10. avgusta, ko bodo Pomurke ob 17.-ih v Beltincih igrale proti prvakinjam Gruzije – ekipi Nike.

Pri Gradu na Goričkem je včeraj 150 gledalcev spremljalo finalno nogometno tekmo pokala Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota med Klimo Tratnjek Beltinci in Gradom. Uspešnejši so bili Beltinčani, ki so zmagali s 3:0. Za Klimo Tratnjek Beltince so dosegli zadetke: Luka Pihler v 14., Borut Lukač v 36. in Luka Sočič iz 11 metrovke v 77. minuti. Obe ekipi sta se že pred finalom uvrstili v prvo kolo pokala Nogometne zveze Slovenije, ki bo na programu 14. avgusta ko bo Grad gostil Krško, Beltinčani pa bodo gostovali pri ekipi Kopra.