• Šport
  • Olimpija prvič ženski državni nogometni prvak

Olimpija prvič ženski državni nogometni prvak

28 maja 2017 Šport

V Bakovcih je pred 500 gledalci  ljubljanska Olimpija v odločilni nogometni  tekmi za naslov državnih prvakinj premagala 6 -kratne prvakinje  Teleing GMT  Beltince z rezultatom 3:2,  ob polčasu so vodile Beltinčanke z 1:0.  Olimpija si je tako v 25. državnem prvenstvu prvič priigrala naslov državnih prvakinj v nogometu.  Za Beltinčanke sta dosegli zadetka:  Manja Rogan v 17. minuti in Monika Conjar v 65. minuti; za Olimpijo pa so zadele: Urška Žganec v 75. minuti in  Jelena Ćubrilo v 76. in  94. minuti. Sodnik  Janko Golob iz Hajdine, ki ni imel enakovrednega kriterija sojenja,  je v  70. minuti izključil iz igre zaradi drugega rumenega kartona Saro Makovec ,kar se je Beltinčankam v nadaljevanju še kako poznalo. Prekmurke zdaj čaka v sredo  31.maja v Kopru še finalna nogometna tekma za naslov pokalnega prvaka med Teleingom GMT Beltinci in Rudarjem Škale.