Šport, 11.1.2023

today11.01.2023

Nogometaši Nafte 1903 iz Lendave, ki so po jesenskem delu v 2. slovenski ligi na 5. mestu z 28. točkami so v torek začeli s pripravami za nadaljevanje sezone. Zaradi slabih vremenskih razmer so prvi trening opravili v prostorih pod stadionom. Ekipo pod vodstvom trenerja Nafte Gaborja Boerja sta zapustila Dragan Brkić in Marsel Stare, na prvem treningu pa je bilo brez novih okrepitev ta čas 18 igralcev. Do nadaljevanja prvenstva 5. marca bo Nafta odigrala devet prijateljskih srečanj proti ekipam iz Madžarske, Hrvaške in Slovenije. Nogometaši bodo trenirali v domačem okolju ter na igriščih v Lakošu in Mostju. Prvo tekmo v nadaljevanju prvenstva bo lendavsko moštvo igralo 5. marca v gosteh proti Iliriji, ki je četrta na lestvici.

Na prvenstvu območne kegljaške tekmovalne skupnosti Maribora v dvojicah so članice nastopile na kvalifikacijskem turnirju v Slovenski Bistrici. Med tekmovalkami so bile tudi kegljavke Radenske in Lendave. Najbolje se je med pomurskimi kegljavkami uvrstila dvojica: Cvetka Štiber – Sonja Tibaut, ki sta podrli 1033 kegljev in zasedli tretje mesto. Na 9. mesto se je uvrstila dvojica Radenske: Jelka Orban – Živa Pirc z 951-imi podrtimi keglji, na 11. mesto pa sta se uvrstili kegljavki Lendave: Sonja Sapač in Vida Kovač, ki sta podrli 951 kegljev. Na finale državnega prvenstva, ki bo v soboto in v nedeljo v Šoštanju, sta se uvrstili Cvetka Štiberc in Sonja Tibaut iz Radenske.

Mladi odbojkarji Panvite Pomgrada pod taktirko Mihe Žaliga so nastopili na 5. odprtem prvenstvu v mini odbojki v Šempetru v Savinjski dolini. Med 16 ekipami so mladi prekmurski odbojkarji osvojili tri zmage in se uvrstili na solidno peto mesto.

V Ljutomeru so na četrtem od petih turnirjev zimske lige v malem nogometu na štirih tekmah nogometaši dosegli 27 zadetkov. Trenutno na lestvici vodi ekipa Šic baraiz Ljutomera z 19. točkami, druga je M-Energetika z 12. točkami in tretje Športno društvo Cven, ki ima 11 točk. Na lestvici strelcev vodi Marko Škrobar s Cvena s 16. zadetki, drugi je David Pintarič iz M-Energetike z 10. in tretji Leon Mar iz Šic bara s 7. zadetki.