Šport, 16.1.2023

today16.01.2023

Na nedeljskem mednarodnem dvoranskem mitingu v atletiki je v Novem mestu med člani Maj Janža iz Bratonec, ki je zdaj član Atletskega kluba MASS Ljubljana, v teku na 400 metrov zasedel tretje mesto v času: 48,42. Med članicami je bila Urška Martinec četrta v teku na 3000 metrov v času 10,12,74, Natalija Pavlinjek, obe iz Atletskega kluba Pomurje, pa je bila deveta v teku na 60 metrov z ovirami v času 10,01.

V Rakeku so na tekmi za slovenski pokal v dvoranskem lokostrelstvu med 236 lokostrelci dosegli odlične rezultat tekmovalci Lokostrelskega kluba Lendava. Prvo mesto s tradicionalnim lokom je s slovenskim rekordom 553 krogov osvojil Gyula Cseh, z dolgim lokom pa je med strelci nad 50 let starosti zmagal Zvonko Štampar. Druga mesta so osvojili: Kristijan Horvat s tradicionalnim lokom, Jožef Hozjan z dolgim lokom in Tian Kuzma s sestavljenim lokom. Med mladimi lokostrelci, starimi do 15 let, je bil Bor Odar Bratkovič z ukrivljenim lokom peti.

Na 13. spominskem memorialu Franca Škrinjarja v malem nogometu je v Ljutomeru sodelovalo 14 ekip. Zmagala je ekipa Šic bara iz Ljutomera, ki je v finalu premagala ekipo Vitomarci Car Mont z 2:0. V tekmi za tretje mesto je Panyhgia iz Velenja po kazenskih strelih premagala Me-pa team Ključarovce s 3:1. Najboljši vratar na turnirju je bil Miha Prijol in strelec Tadej Žagar, oba iz Šic bar, najboljši igralec pa Rok Šnofl iz ekipe Vitomarci.

V Mariboru je bil na sporedu 2. krog rednega dela državnega prvenstva v mali odbojki. Odbojkarji Panvite Pomgrada iz Murske Sobote so na turnirju v starostne kategorije letnika 2010 premagali Mariborčane z 2:1 in ekipo Šoštanja z 2:0, kar jih zdaj uvršča na vrh svoje tekmovalne skupine.