Šport, 17.1.2023

today17.01.2023

V četrtek bo na prizorišče prestriženega teniškega turnirja Avstralija open v Melbourne odpotoval tudi 27 letni Marino Kegl iz Murske Sobote, član Železničarskega teniškega kluba Maribor, skupaj z očetom Darkom Keglom, ki je tudi njegov trener. Prvič v svoji karieri bo Kegl, večkratni slovenski prvak med gluhimi in naglušnimi tenisači ter četrti na svetovni teniški lestvici, sodeloval na tako velikem tekmovanju. Organizatorji so na turnir v Avstralijo povabili šest najboljših igralcev s svetovne lestvice gluhih in naglušnih ter dva s posebnim povabilom. Marino Kegl bo tako v času od 26. do 29. januarja v Avstraliji nastopil v posamični konkurenci, z Ekvadorcem Andresom Vazquezem pa še v konkurenci dvojic.

Na močnem dvodnevnem mednarodnem strelskem tekmovanju za veliko nagrado Ruš je nastopilo 270 strelcev iz 31 držav. V članski konkurenci je reprezentanca Slovenije s standardno zračno puško v postavi: Jure Sočič, Luka Lukič in Anže Presterel po predtekmovanju prišla do nastopa v finalu, kjer je morala priznati premoč Avstriji z rezultatom 16:14. Tako so se mladi slovenski strelci veselili srebrnega odličja. Jure Sočič iz Športno strelskega društva Murska Sobota je v posamični konkurenci zadel 613,3 kroge, kar je bilo dovolj za 49. mesto.

Na kegljišču Vikenda v Radencih je na dvodnevnem državnem kegljaškem prvenstvu dvojic po predhodnih kvalifikacijah nastopilo 32 najboljših slovenskih parov. Naslov državnega prvaka med člani je osvojila ekipa Triglava iz Kranja v postavi: Aleš Blaž in Matej Lepej s 1191. podrtimi keglji, naslov državnega podprvaka pa sta osvojila tekmovalca Radenske, Jani Steržaj in Milan Kovačič s 1167. podrtimi keglji. Na 26. mesto sta se uvrstila Lendavčana: Uroš Zadravec in Janez Šimon s 1018. podrtimi keglji. V ženski konkurenci dvojic je v Šoštanju zmagala dvojica Ljubelja v postavi Marija Ahačič in Urška Prelog s 1124.podrtimi keglji, na 21. mesto pa sta se uvrstili tekmovalki Radenske, Sonja Tibaut in Cvetka Štiberc, ki sta podrli 1001 kegelj.

V 11. kolu pomurske lige v elektronskem pikadu, kjer nastopa 9 ekip, je vodilna ekipa Alibi bara iz Ljutomera v gosteh premagala Pikado kluba Berta bar iz Ižakovec s 17:8, drugi Pikado klub Špirič iz Černelavec je premagal doma ekipo Našega bara iz Melinec s 23:2, tretje Čarne vrane iz Ižakovec pa so bile boljše od ekipe Latina bar iz Velike Polane z 21:4.