Šport, 24.1.2023

today24.01.2023

Na Olimpijski festivalu evropske mladine v zimskih športih, ki ga organizirajo sosedje Italijani po celotni Furlaniji Julijski Krajini, imamo za razliko od minulih let tokrat tekmovalca tudi Prekmurci. 17-letni Luka Filip, doma iz Gornjih Slaveč, sicer pa član Smučarsko skakalnega kluba Velenje, tekmuje v smučarskih skokih in je na posamični tekmi osvojil peto mesto s skokoma dolgima 92 m in 92.5 metrov. Filip, ki je po prvi seriji zasedal šesto mesto, je na koncu za bronasto medaljo zaostal 12,4 točke, zmagal pa je avstrijski skakalec Stephan Embacher. Mednarodnega tekmovanja mladih športnikov se udeležuje 2300 udeležencev iz 47 držav, tekmovanja v smučarskih skokih pa potekajo v Planici.

Na 31. mednarodnem karate turnirju v Samoborju so bili med 1472 tekmovalci iz 24 držav uspešni člani karate sekcije ljutomerskega Partizana. Nuša Janžekovič je med deklicami do 14 let v kategoriji nad 64 kg zasedla drugo mesto, Hanah Rauter je bila v kategoriji do 54 kg peta, Taja Plohl pa se je med dekletu U – 12 uvrstila na 7. mesto.

V Mengšu je bil prvi turnir Badmintonske zveze Slovenije za starostni kategoriji U – 13 in U – 19, kjer so se dobro odrezali igralci Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave. Med 13 letniki posamično je v A skupini zmagala Naja Horvat. Med dečki sta Tian Somi in Samo Zupančič zasedla tretje mesto v dvojicah, v dekliških dvojicah pa sta bili tretji še Naja Horvat in Iza Soldat. V starostni kategoriji U – 19 je bila Iva Koša uvrščena na tretje mesto, Nika Bedič pa je zasedla drugo mesto v mešanih dvojicah z Žigom Podgorškom iz Medvod.

Na 4. turnirju 2. državne strelske lige severovzhod v streljanju z zračno puško je v Ormožu posamično zmagal Aljaž Čučko iz Tovarne sladkorja Ormož, druga je bila Tessa Timar iz Murske sobote in tretja Fani Borsos iz dobrovniškega Jezera. Moštveno so zmagali Turniščani v postavi Tadej Žalig, Gregor Maučec in Primož Seršen. Drugi so bili strelci dobrovniškega Jezera in tretji Kovinar iz Ormoža.