22 aprila 2019 Šport

V Budimpešti na svetovnem  prvenstvu v namiznem tenisu  je prvi dan v posamični konkurenci Jan Žibrat doma z Mote premagal Grka Konstantinosa Konstantinopoulosa s 4:1. Manj uspeha je imel Žibrat v mešanih dvojicah kjer je z Aleksandro Vovk utrpel poraz proti Uzbekistanski dvojici: Zahida Kenjajeva – Rime Gufranov s 3:1.

V Dragutušu je bila na velikonočno nedeljo mednarodna kolesarska dirka   na kateri so sodelovali tudi tekmovalci Kolesarskega kluba Tropovci. Med mlajšimi mladinci je bil Luka Jablanovec četrti, v kategoriji dečkov C je bil Marko Koren osmi, med dečki kategorije B pa se je Gal Žido uvrstil na deveto mesto.

Na 16.  mednarodnem atletskem mitingu  v Šentjurju  je med člani v teku na 100 metrov zasedel peto mesto Patrik Horvat iz Atletskega kluba Pomurje, ki je v finalu tekel 11,84. V mlajših kategorijah  je bila med pionirkami  Lara Horvat tretja v teku na 600 metrov v času: 1:51,93. V metu vorteksa pa je bil  med pionirji Tvit Trajbarič , oba sta člana Atletskega kluba Pomurje, četrti z rezultatom 37,12 metrov.

V 17.kolu Goričke lige v malem nogometu so bili doseženi naslednji rezultati: Stanjevci – Domanjševci 5:5, Srebrni breg Martinje – Gornji Petrovci  3:5, Carioke Markovci – Pizerija Kučan Križevci  7:2, Inter Dolič – Isyp Šalovci 9:1, Hajduk Adrijanci – Lucova 2:5. Na lestvici vodijo Gornji Petrovci z 48. točkami, Lucova ima 36 točk tretji Srebrni breg iz Martinja pa je zbral 35 točk .

V 10.kolu pomurske upokojenske  lige v vrtnem kegljanju za članice  so igrali takole: Puconci – Murska Sobota 470:447, Črenšovci – Beltinci 456:418, Mačkovci – Kobilje 470:493 in Moravske Toplice – Bodonci 505:531. Posamično je bila najboljša Sabina Horvat iz bodonske ekipe s 119.podrtimi keglji. Na lestvici vodijo Bodonci z 20.točkami pred Kobiljem, ki jih ima 16 tretja pa je Murska Sobota s 14.točkami.

V moški konkurenci pomurske upokojenske lige v vrtnem kegljanju  so igrali: Puconci – Murska Sobota 480:478, Črenšovci – Beltinci 470:423, Mačkovci – Kobilje 498:430 in Moravske toplice – Bodonci 529:503. Posamično je bil najboljši Milan Oček iz Mačkovec s 123.keglji. Moštveno vodi Murska Sobota pred Mačkovci obe ekipi imata po 16 točk tretji so Bodonci z 12.točkami.

V Pincah je bil mednarodni velikonočni turnir v elektronskem pikadu na katerem so nastopili tudi gostje iz Madžarske. Prvo mesto je osvojil Milan Apič drugi je bil Denis Rudaš oba iz Lendave, na tretje mesto se je uvrstil Dezider Varga iz Kapca četrti pa je bil Vlado Žalik iz Dolnje Bistrice.