Šport, 7. 12.

today07.12.2022

V uvodnih nogometnih tekmah 19. kola v 1. slovenski nogometni ligi Telemach je v torek Gorica igrala proti Bravu 0:0, Maribor pa je premagal Kalcer Radomlje kar s 7:0. Najbolje se je strelsko pri Mariboru izkazal Žan Vipotnik s tremi zadetki, do 62. minute, ko je bil izid že 5:0 za Maribor, pa je za zmagovalno ekipo Maribora igral tudi Aljaž Antolin iz Ižakovec. Na lestvici po nepopolnem kolu vodi Olimpija s 44.točkami, Maribora in Mura pa jih imata na tretjem in četrtem mestu po 30. Zadnja tekma 19. kola med Olimpijo in Muro bo v četrtek ob 17.30 v Stožicah, več pred tekmp pa bomo poročali v naših jutrišnjih informativnih oddajah.

Namiznoteniški klub Sobota je pripravil prvi državni TOP turnir za kadete in kadetinje v namiznem tenisu. Med najboljšimi 24 igralci in igralkami iz celotne Slovenije je med kadeti zmagal Luka Jokić iz Mengša ter med kadetinjami Lana Slatinšek iz Športnega društva SU iz Novega mesta. Med igralci iz Pomurja je nastopila le Lana Maučec iz Keme-Murexina, ki je bila v drugi predtekmovalni skupini osma in v skupni uvrstitvi 16-ta. Turnir v Murski Soboti je obiskal tudi novi predsednik Namiznoteniške zveze Slovenije Alexander Igor Dreu, ki je najboljšim igralcem podeljeval tudi nagrade. Soboški klub je od novega predsednika prejel še 72 tekmovalnih žogic, nekaj majic in beležk, kar je lepa vzpodbuda za soboški namiznoteniški klub.

V zaostalem srečanju 8. kola prve slovenske košarkarske lige za članice je Cinkarna Celja premagala ekipo VBO Maribor s 87:44. Za dvoboj je značilno, da so nastopile pri obeh ekipah tudi tri pomurske košarkarice. Za Celjanke, aktualne državne prvakinje in vodilno ekipo v ligi, je Blaža Čeh v 30. minutah dosegla pet točk; za Mariborčanke pa je Aneja Stojko v 27. minutah igre dosegla dve točki, Mia Žekš pa je igrala 17 minut in za Maribor dosegla dve točki.

V 7. kolu pomurske lige v pikadu so bili doseženi naslednji rezultati: Pikado klub Špirič Černelavci – Berta bar Ižakovci 21:4, Kocka bar Renkovci – Nočne ptice Černelavci 19:6, Naš bar Melinci – Športno društvo Dokležovje 12:13, Čarne vrane Ižakovci – Alibi bar Ljutomer 16:9. Na lestvici vodi Pikado klub Alibi bar iz Ljutomera pred Pikado klubom Špirič iz Černelavec, oba z enim porazom in z 12.točkami.

Prispeval: Ana Gorše