Pesem tedna

3 septembra 2019 Šport

Na  državnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah so na znameniti veslaški progi na Bledu pod vodstvom trenerja Benjamina Sakača nastopili tudi tekmovalci Kajak kanu kluba Rotoattivo iz Murske Sobote. Najbolje se je odrezala Ješe Salnajs, ki je pri mlajših deklicah v  kajaku enosedu  na 1000 metrov dolgi progi zasedla tretje mesto. Ješe Salnajs pa je je osvojili še dve bronasti medalji s Hano Bedernjak v kajakih dvosedih na 200 in 500 metrov dolgi progi.

Na mednarodnih kasaških dirkah v Trevisu v Italiji je bil uspešen kasaško voznik Jože Sagaj mlajši iz Ključarovec član Kasaškega kluba Ljutomer. V  tretji dirki je bila druga Zana pod taktirko Jožeta Sagaja s kilometrskim časom 1:15,3. Jože Sagaj  pa je zasedel še šesto mesto s Sasho in kilometrskim časom 1:19,0.

Slovenska ženska kadetska nogometna reprezentanca U – 17 je  pod taktirko selektorke Tine Kelemberger  v povratni  prijateljski tekmi v gosteh premagala  Škotsko z rezultatom 2:1. Za slovensko reprezentanco je dosegla oba zadetka Nina Kajzba, za reprezentanco pa je iz Ženskega nogometnega kluba Nona Pomurje iz Beltinec igrala tudi Saša Kolar.

Člani Kolesarskega kluba Tropovci so sodelovali na dirki okoli Grma pri Novem mestu. Med najmlajšimi dečki  v kategoriji C je 1100 metrov dolgi progi  Gal Kavčič zasedel deseto mesto Marko Koren je bil 15. Matic Polanšček pa se je uvrstil na 17. mesto.  V kategoriji dečkov  B se je Gal Žido uvrstil na 11. mesto.

Začela se je nova sezona v pomurski ligi v vrtnem kegljanju za upokojence. V  ženski konkurenci so dosegli naslednje rezultate: Kobilje – Bodonci 511:470, Turnišče – Beltinci 395:468, Puconci – Murska Sobota 445:439 in Moravske Toplice – Mačkovci 487:478.  Posamično je največ kegljev,  121, podrla   Mira Šőmen iz Društva upokojencev Beltinci  V moški konkurenci  so igrali takole: Kobilje – Bodonci 439:465, Turnišče – Beltinci 435:491, Puconci – Murska Sobota 415:467 in Moravske Toplice – Mačkovci 547:563. Najboljši posameznik v prvem kolu je bil Izidor Car z Mačkovec, ki je podrl 120 kegljev.

V tretjem kolu Ravenske lige v malem nogometu na Tišini so bili doseženi naslednji rezultati: Krajna – Černelavci 4:1, Satahovci – Tropovci/Tišina  0:7, Vivat Černelavci – Kupšinci 1:3, Kučnica  Korovci – Dobel Rankovci 16:0, Borejci – Petanjci 8:1, Krog- Mister baby Gederovci 5:3 in Mladinec Murski Črnci – Gradišče 5:0. Na lestvici vodijo: Krog s 7. ter Krajna in Borejci s šestimi točkami.