26 januarja 2021 Šport

Nogometaši Mure, ki so  v Turčiji  na pripravah za nadaljevanje sezone v prvi slovenski nogometni ligi, so v drugi pripravljalni tekmi v turškem Beleku igrali proti ruskemu premier ligašu Rotoju iz Volgograda in utrpeli prvi poraz. Prvi polčas je dobila Mura  z 1:0 po zadetku Amadeja Maroše v 25. minuti, ki je z glavo spretno izkoristil podajo Klemna Pucka. Po dobljenem prvem polčasu z 1:0 so bili v drugem polčasu ruski prvoligaši, srečnejši,  in to po dveh zadetkih,  najprej  Aleksandra Bayrieva v 60. in nato v 70. minuti iz 11 metrovke  Ilije Zhiglova, tekmo so tako ruski nogometaši dobili z 2:1.Mura je v drugem polčasu dosegla  še dva zadetka a ju sodnik zaradi nedovoljenega položaja ni priznal.

V Puconcih pri Ženskem odbojkarskem klubu Murexin Kema Puconci je prišlo do zamenjave na trenerski klopi. Uprava kluba se je razšla s trenerjem Urošem Kovačecem, vzrok je v slabih rezultatih, kajti po mnenju  uprave je ekipa sposobnejša boljše uvrstitve  od ta čas 6. tega mesta v prvi B slovenski odbojkarski ligi.  Do zaključka sezone bo ekipo vodil Renato Perša,  ki je tudi predsednik kluba. Že v sredo ob 19. bodo puconske odbojkarice v domači dvorani gostile Ljutomerčanke, ki so druge na lestvici,  vodi pa jih nekdanji trener  Murexina Keme Bojan Novak.