Mijmo grede

7 februarja 2021 Šport

V 20. kolu prve hrvaške nogometne lige je včeraj Osijek na domačem igrišču z 2:0 premagal splitski Hajduk. Hajduk je v 51. minuti na igrišču ostal samo z desetimi igralci, igralci Osijeka pa so izkoristili številčno prednost in zadeli v 59. in 89. minuti. Za Osijek je do 92. minute igral tudi Prekmurec Damjan Bohar iz Mačkovec, ko ga je trener Nenad Bjelica s taktično menjavo poklical na klop. Z zmago se je Osijek vsaj za slabih 24 ur povzpel na prvo mesto hrvaškega prvenstva, kjer s tremi točkami vodi pred Dinamom, ki ga tekma čaka danes popoldne proti Istri.

Izmed pomurskih legionarjev je bil včeraj na delu tudi Matej Pučko iz Šalinec, ki je s svojim Tuzlasporjem v prvi turški nogometni ligi premagal Menemenspor z 2:0. Matej Pučko je za svojo ekipo igral do 73. minute. Tuzlaspor je z zmago ostal na petem mestu v 18-članski družbi drugega najkakovostnejšega ligaškega tekmovanja v Turčiji.

V generalki pred začetkom prvenstva v 1. slovenski nogometi ligi, ki se bo s tekmami 20. kroga nadaljevalo v sredo in četrtek, so nogometaši Maribora včeraj v Ljudskem vrtu premagali lendavsko Nafto s 5:1. Mariborčani so povedli že v 3. minuti ko je zadel Koblar, v 12. minuti pa je Nafta izenačila na 1:1 preko Nigerijca Ubochioma. Izid polčasa 2:1 je postavil Žan Kolmanič iz Veržeja. Mariborčani so v drugem delu za končnih 5:1 zadeli še trikrat in sicer so bili uspešni Matko, Martinovič in Tavares.  Ob tem dodajmo, da je je v zaostali tekmi 16. kroga 1.SNL, ki je bila odigrana včeraj, ljubljanski Bravo s 3:1 premagal Tabor Sežano. Prav slednji bodo v nadaljevanju prvenstva prvi nasprotnik Murašev in sicer bodo na Fazaneriji gostovali v četrtek ob 17. uri.

Odbojkarji v 1. državni odbojkarski ligi so odigrali 19. krog rednega dela prvenstva, kjer sta se v izjemno pomembni tekmi za uvrstitev v prvo šesterico, ki zagotavljajo neposredno uvrstitev v ¼ finale državnega prvenstva, pomerila soboška Panvita Pomgrad in Hiša na kolesih Triglav iz Kranja. Sobočani so v izredno napeti tekmi, ki se je trikrat končala po podaljšani igri zmagali s 3:0 in v tretji tekme prvič v sezoni premagali Kranjčane. Največ točk pri domačih so dosegli Jakob Rojnik 20, novinec Alen Djordjevič-Kamenik 16 in Nikola Ražnatovič 9. Z zmago so odbojkarji Panvite skočili na peto mesto lestvice s 17-imi točkami, a so jim s točko zaostanka tesno za petami Hoče s tekmo manj, le dve pa zaostajajo Kranjčani.

V 1. B državni ligi so Radenčani gostovali pri vodilni ekipi Šoštanja Topolšice in bili poraženi s 3:1. Pri Radenčanih je bil najuspšenejši Tomaž Horvat z 18-imi točkami, Dejan Pelemiš je dosegel 11 in Blaž Ajlec 8 točk. Radenčani so po 19. krogih z devetimi zmagami na četrtem mestu med osmimi ekipami.

Nadaljevalo se je tudi tekmovanje v 1. B odbojarski ligi za članice. Potem ko so v petek igralke Sobote izgubile proti Calcitu iz Kamnika s 3:0, so včeraj Ljutomerčanke v gosteh s 3:0 premagale kranjski Triglav. Najboljše pri Ljutomerčankah so bile Barbara Petek s 15-imi, Ana Kolmanič s 14-imi in Kaja Makoter s 13-imi točkami. Uspešne so bile tudi odbojkarice Murexina – Keme, ki so s 3:1 na gostovanju premagale Weiler Volley iz Zreč.