14 februarja 2021 Šport

V 1.A odbojkarski ligi za člane so bile na sporedu tekme predzadnjega kroga rednega dela prvenstva. Odbojkarji Panvite Pomgrada so v izjemno pomembno tekmi proti Anhovskemu Salonitu sicer izgubili s 3:2, a osvojili pomembno točko v boju za uvrstitev v najboljšo šesterico in neposredno napredovanje v četrtfinale letošnjega državnega prvenstva. Varovanci trenerja Dejana Fujsa so tekmo odlično začeli in povedli z 2:0, v nadaljevanju pa popustili in izgubili s 3:2. Največ točk pri Prekmurcih je dosegel novinec Alen Djordjevič Kamenik 19, Jakob Rojnik je dosegel 14, Dino Vinkovič in Jure Lakner pa 9 točk.

Tudi v 1. B odbojkarski ligi so odigrali tekme predzadnjega kroga. Radenčani so na domačem parketu gostili ekipo Špana iz Brezovice in izgubili s 3:1. Daleč najučinkovitejši pri domačih je bil Tomaž Horvat z 18-imi točkami, Blaž Ajlec je kot drugi najuspešnejši dosegel 8 točk, Dejan Pelemiš pa šest.

V 1. B slovenski ženski odbojkarski ligi so bile včeraj na delu drugouvrščene Ljutomerčanke in premagale Weiler Volley iz Zreč s 3:0. Največ točk so prispevale: Ana Kolmanič 15, Adela Pintarič 13 in Barbara Petek 10.

V Novem mestu je potekalo finale dvoranskega državnega prvenstva za člane in članice. V skoku v daljino je Nino Celec od Grada, sicer član Atletskega kluba Slovenska Bistrica, s skokom 7 metrov in en centimeter osvojil naslov državnega podpravaka. Nastop v finalu si je na predhodnih kvalifikacijah pritekel tudi tekač Atletskega kluba Pomurje Maj Janža, ki v teku na 400 metrov s časom 49.19 osvojil četrto mesto in za las ostal brez kolajne.

Nadaljevalo se je prvenstvo v 1. slovenski košarkarski ligi za članice. Serijske državne prvakinje, košarkarice Cinkarne Celje, za katere z vidno vlago nastopa tudi Blaža Čeh iz Rakičana, so prišle do nove zmage in sicer so s 84:50 premagale domžalsko Tosamo Ledito. Blaža Čeh je bila na parketu 25 minut in v tem času vknjižila devet točk.

Nadaljevalo se je tudi prvenstvo v 2. italijanski košarkarski ligi za članice, kjer za Udine igra Tina Cvijanovič iz Murske Sobote. Vodilne Udine so za 14-to zmago v prvenstvu premagale Mantovo z 67:60. Cvijanovičeva je v 37-ih minutah dosegla 17 točk in bila druga strelka svojega moštva.

Včeraj je bil v 1. hrvaški nogometni ligi odigran derbi kroga vodilnih ekip, Dinama in Osijeka. Zmagali so Zagrebčani z 1:0, ki sedaj vodijo na lestvici s tremi točkami prednosti pred Osijekom. Za slednjega je tudi tokrat nastopil Prekmurec Damjan Bohar, ki je bil na igrišču vseh 90. minut srečanja. V 1. avstrijski ligi je Altach Aljaža Casarja iz Bakovec igral 0:0 proti drugouvrščenemu Rapidu. Casar je igral celo tekmo in v 58. minuti prejel rumeni karton.

V 1. slovenski nogometni ligi so bili včeraj doseženi naslednji rezultati: Gorica – Koper 2:1 in Maribor – Bravo 1:1. Pri Kopru je igral Dare Vršič iz Segovec pri Apačah do 55. minute, pri Mariboru pa Žan Kolmanič iz Veržeja vseh 90. Kot zanimivost dodajmo, da je na tekmi v Mariboru glavnemu sodniku Bojanu Mertiku iz Odranec drugič na prvoligaški tekmi pomagala tudi sodnica Staša Špur iz Satahovec. Nogometaši Mure bodo danes ob 18.30 v zadnji tekmi kroga gostovali v ljubljanskih Stožicah pri Olimpiji.

Nogometašice None Pomurja Beltinci pa še pilijo svojo formo za nadaljevanje prvenstva, ki bo marca. Včeraj so tako v prijateljski tekmi v Beltincih premagale Radomlje s 4:1, zadetke pa so dosegle: Sara Makovec dva ter po enega Tjaša Tibaut in Nina Kajzba. Že danes čaka Beltinčanke nova prijateljska preizkušnja in sicer pri vodilni ekipi avstrijske lige, Sankt Pöltnu.