11 avgusta 2018 Šport

Včeraj se je v Budimpešti začel tridnevni  svetovni pokal v judu  z naslovom Grand prix Budimpešte na katerem sodeluje 578 judoistov iz 86 držav.  Na tekmovanja so začeli judoisti dobivati tudi prve točke za nastop na olimpijskih igrah. Pomurski judoist Adrian Gomboc doma iz Rakičana, član Judo kluba Bežigrad , sicer letošnji evropski prvak tokrat ni imel športne sreče. Gomboc je v kategoriji do 66 kg v prvem kolu premagal Kitajca Ma Duanbina, v drugem kolu pa je izgubil proti Izraelcu Yarianu Nienagdu, ki je v kasnejšem delu tekmovanja zasedel peto mesto, Gomboc pa je ostal brez uvrstitve.

V  zadnji, sedmi etapi mednarodne kolesarske dirke po Poljski od Bukovine do Bukovine Tatrzanske dolgi 136 km,  je v močnem dežju,   zmagal Britanec Simon Yates, ki je za progo porabil tri ure 37 minut in 17 sekund.  Simon Špilak član ruske Katjuše je na dirki kot drugi najboljši slovenski kolesar zasedel 45. mesto, dva slovenska kolesarja Grega Bole in Luka Mezgec pa sta odstopila. Ob koncu  je  bil skupni zmagovalec dirke  Poljak Michal Kwiatkovski,  najboljši slovenski kolesar Simon Špilak  pa je bil  uvrščen na 31. mesto, za zmagovalcem je zaostal štiri minute.

Na teniškem turnirju z nagradnim skladom 2,8 milijona dolarjev je v Montrealu  Andreja Klepač članica Teniškega kluba Murska Sobota  s soigralko Mario Jose  Martinez  Sanchez iz Španije  v ženskih dvojicah dobila dvoboj osmine finale proti britansko – kitajski dvojici: Johanni Konta – Shuai Zhang  kajti še pred začetkom dvoboja je britansko kitajska naveza dvoboj predala.  V četrtfinalu bo tako v   Montrealu  dvoboj   slovenskih ženskih dvojic: Andreje Klepač in  Katarine Srebotnik.

V 3.kolu ruske nogometne premier lige sta v Jekaterinburgu Ural in moskovski Dinamo igrala 1:1. Za Ural je celo tekmo igral tudi Gregor Balažic iz Murske Sobote. Za tekmo je značilno, da je Ural vodil do 54. minute, z 1:0  gostje iz Moskve pa so pred 16.000 gledalci izid izenačili na 1:1  v 85. minuti srečanja.

V drugem kolu   kvalifikacij za ligo prvakinj so slovenske prvakinje igralke Ženskega nogometnega kluba  Olimpija v Ljubljani doživeli še drugi hud poraz proti  ciprski ekipi  Somatio Barcelona z rezultatom 6:0. Za Olimpijo sta igrali celo tekmo nekdanji igralki Ženskega nogometnega kluba  Telemach GMT Beltinci  Špela Fras in Manja Rogan. Olimpija se bo tako v zadnji kvalifikacijski tekmi v ponedeljek 13. avgusta  ob 17.uri v Stožicah pomerila z ekipo  Slovana iz Bratislave  v borbi za tretje mesto.

V prijateljski pripravljalni nogometni tekmi sta se  v Veliki Polani tretjeligaška  Polana   in  drugoligaško Medžimurje iz Čakovca razšla brez zmagovalca ob izidu 2:2. Za Polano sta dosegla zadetka:  Andrej Lotrič in Aleksander Horvat. V nedeljo ob 18.uri bo Polana gostila pred domačimi gledalci še drugoligaško ekipo Varaždina.

V prvi  članski pokalni nogometni tekmi na območju Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota je veteranska ekipa Mure v gosteh premagala Aquo Ižakovce z rezultatom 4:3. Za Muro je dosegel vse štiri zadetke  Dejan Vrečič; za Ižakovce pa so bili strelci: Marsel Kavaš, Tomas Vori in Stanislav Levačič. Preostala srečanja bodo danes  in jutri.

Na 25. hitropoteznem šahovskem turnirju za prvaka Gornje Radgone je zmagal Silvester Puntigam, ki je zbral 4 točke. Na drugo mesto se je uvrstil Franjo Zver s tremi točkami  in na tretje Matjaž Husar, ki je zbral dve točki.