Pesem našega srca

19 marca 2020 Šport

V zimski tehniški ligi v Radencih  so v tekmovalni sezoni 2019/2020 skupno odigrali  pet turnirjev. Kdaj bo odigran naslednji ta čas ni znano a do konca sezone  imajo načrtovana še dva turnirja. Na petem teniškem  turnirju  v Radencih je v prvi skupni zmagal  Dani Strah, ki je bil v finalu boljši od Gorazda Kozica s 7:3. V dvoboju za tretje mesto pa je Matjaž Hanželič premagal  Luko Premzla s 6:4.  V drugi skupini je  bil v finalu  Robi Kolar  boljši od  Bena Klemenčiča s 7:5. Po petih teniških turnirjih v ligi, kjer sodeluje17 igralcev iz obeh bregov reke Mure,  vodi Dani Strah s 720.točkami drugi je Gorazd Kozic, ki ima 575 točk na tretjem mestu  je Luka Premzel in na četrtem Matjaž Hanželič oba imata po 520 točk  in na petem mestu  je  Vitja Podlesek  s 420.točkami.

Na dopisnem  volilnem občnem zboru Šahovskega društva Pomgrad iz Murske Sobote je bil za drugi štiriletni mandat izvoljen dosedanji predsednik Štefan Cigan, naloge tajnika in blagajnika bo tudi v prihodnje opravljal Igor Kos , nalogo tehničnega referenta bo opravljal Boris  Kovač , člani upravnega odbora pa bodo : Matej Titan, Matej Grah , Majda Kovač in na novo  namesto Igorja Kočarja  Denis Gjuran. Namesto dosedanjega nadzornega odbora, kjer je bil 20 let  uspešen predsednik Matija Gabor in člana: Bogdan Hari in Milan Jerše   pa so bili izvoljeni: Tomislav Gruškovnjak, Jože Benko in Mitja Kovač.  Med najbolj pomembnimi uspehi soboških šahistov v minulem letu  so omenili, da so bili člani Šahovskega društva Pomgrad  četrtič moštveni državni prvaki  v hitropoteznem šahu in  tudi prvaki  v pospešenem  šahu. V standardnem šahu  so v državni ligi zasedli člani drugo mesto s prvo ekipo, drugi pa so bili tudi v pokalnem tekmovanju. Članice so  postale državne prvakinje v hitropoteznem šahu in bile tretjič zapored druge v pospešenem šahu. Soboški šahisti so nastopali  tudi na posamičnih državnih prvenstvih  a so bili v minulem letu nekoliko manj uspešni  z mladimi šahisti.