Novice

Na 56. spominskem teku v Murski Soboti teklo 244 tekačev

today18.10.2022

V Murski Soboti je bil 56. spominski tek, na katerem so učenci osnovnih in srednjih šol tekli v štafetah, člani in članice pa v posamičnem teku. Skupno je v obeh konkurencah v središču mesta teklo 244 tekačev. V članski konkurenci je na 1750 metrov dolgi progi zmagal Jože Lapoši iz Atletskega kluba Pomurje pred Janom Karnerjem iz Črenšovec in Dejanom Preindlom iz ekipe Prevozi bolnikov Bratonci. Med članicami je bila na 1400 metrov najhitrejša Tjaša Žalik iz Osnovne šole Miška Kranjca Velika Polana pred Anito Rižnar iz Ljutomera in Kristino Koter iz ekipe Ocean Orhids Dobrovnik.

Na cilju sta za Murski val spregovorila oba zmagovalca članskih tekov, Tjaša Žalig iz Osnovne šole Miška Kranjca v Veliki Polani in Jože Lapoši iz Atletskega kluba Pomurje.

Prispeval: Murski val