Šport, 14. november 2022

today14.11.2022

V 17. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je včeraj v Murski Soboti pred 1500 gledalci Mura premagala Gorico z 2:0. Zadetka sta dosegla: Luka Bobičanec v 9. in Martin Šroler v 58. minuti iz 11 metrovke. Čeprav so Sobočani pogrešali prvega strelca lige Mirlinda Dakuja in kapetana Žigo Kousa, so v dvoboju s predzadnjo Gorico, ki je brez zmage od 9. kroga, vpisali vse tri točke in dosegli osmo prvenstveno zmago. Na lestvici vodi Olimpija s 43. točkami pred Celjem, ki jih ima 30, Mura na tretjem mestu je zbrala 29 točk. Prvenstvo v prvi ligi se bo zaradi reprezentančnega premora nadaljevalo šele v sredo 30. novembra.

V 16. kolu 2. slovenske nogometne lige je Klima Tratnjek Beltinci v Velenju pred 150 gledalci igrala proti Rudarju 2:2, čeprav je vodila z 2:0. Za Beltinčane sta zadela: Henrik Nerguti v 6. in Maksimiljan Zorman v 54. minuti; za Rudar sta bila strelca: Omar Kočar v 59. in Nik Omladič v 77. minuti.
Nogometaši Nafte 1903 so v Lendavi pred 150 gledalci krepko razočarali, saj je bilo Primorje iz Ajdovščine boljše s 4:2. Za Nafto 1903 sta zadela: Žan Kumer v 60. in Stjepan Igrec v 90.minuti, za Primorje pa so zadeli Artur Sagitvo v 30. minuti iz 11 metrovke in v 44. minuti ter Marko Nunić v 82. minuti iz 11 metrovke in Toni Lun Bončina v 93. minuti.

V 14. kolu 3. slovenske nogometne lige – vzhod sta Cirkulane in Avto Rajh Ljutomer pred 150 gledalci igrala neodločeno 0:0. Naslov jesenskega prvaka je osvojila Dravinja iz Slovenskih Konjic s 30. točkami, Ljutomerčani kot novinci v ligi pa so na 9. mestu z 20. točkami. Prvenstvo se bo nadaljevalo 11. marca prihodnje leto.

V medobčinski nogometni lendavski ligi so igrali zaostale tekme 4. kola. Rezultati: veterani Nafte – Bistrica 1:0, Nedelica – Mostje 0:5, Kobilje- Malibu Panonija 4:2 in Čentiba – Graničar 3:2. Na lestvici vodijo Bistrica, Kobilje in Graničar z 21. točkami, na sporedu pa bo še zaostalo srečanje med Kobiljem in Bistrico, ki bo 20. novembra in bo odločilo o jesenskem prvaku.

Drugi tekmovalni dan na 2. turnirju državnih strelskih lig je v Črenšovcih sodelovalo 144 strelcev in strelk v 1. A in v 1. B državni ligi. V prvi A ligi z zračno puško so bili Črenšovci osmi, Turniščani deveti, Ljutomerčani deseti, Murska Sobota 11. in Jezero iz Dobrovnika 12. Posamično je največ med pomurskimi strelci zadel Kalman Balint iz dobrovniškega Jezera s 623,1 krogom. V prvi B ligi v streljanju z zračno puško so bili Tišinčani peti in Gančani sedmi, najboljši posameznik v pomurskih ekipah je bil Tjan Kazar iz tišinskega Kolomana Flisarja, ki je zadel 612 krogov.

Na 35. mednarodnem polmaratonu v Zagrebu je na 21 km dolgi progi med mlajšimi člani zmagal Jože Lapoši iz Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote v času 1:12,46. V absolutni konkurenci se je Jože Lapoši uvrstil na solidno šesto mesto.

Prispeval: Murski val