Šport – 9. december 2022

today09.12.2022

V zadnji nogometni tekmi 19. kola v prvi slovenski nogometni ligi Telemach sta v Stožicah Olimpija in Mura igrala 0:0. Pred 750 gledalci so nogometaši sicer dosegli dva zadetka in sicer Mura v 24. in Olimpija v 40. minuti, a je VAR oba zadetka razveljavil in ostalo je pri začetnem izidu 0:0. Pri Olimpiji je igral celotno tekmo tudi Tišinčan Marcel Ratnik. Zadnjo tekmo v jesenskem delu bo Mura igrala v ponedeljek, 12. decembra, ob 17.30 v soboški Fazaneriji proti Domžalam.

Na mednarodnem ribiškem tekmovanju v Nagykanizsi za Božični pokal so med 26 ribiči nastopali tudi ribiči iz Gornje Radgone, Hrastje Mote in Petišovec. Zmagal je Laszlo Kovač iz Kestehelyja s 34 kg rib, drugi je bil Denis Zelko z 20,6 kg, tretji Andrej Cimerman, oba iz Gornje Radgone, s 17,6 kg, šesti Goran Jezernik iz Petišovec s 14 kg in deveti Božo Irgolič iz Hrastje Mote z 13 kg ulovljenih rib.

Košarkarica Tina Cvijanovič, doma iz Murske Sobote, po vrnitvi iz reprezentančne akcije uspešno nadaljuje z igrami v svojem italijanskem klubu Empoli, ki nastopa v 2. italijanski košarkarski ligi – jug. V 8. krogu so košarkarice Empolija premagale Umbertide s 76:56, kjer je Cvijanovičeva v 25-ih minutah igre dosegla 14 točk, v zadnjem, 9. krogu, pa je Empoli na gostovanju v italijanskem mestu Patti zmagal še s 107:103. Soboška košarkarica je v 32. minutah igre dosegla šest točk. To je bila sedma in osma zmaga Empolija, ki ob zgolj enem porazu vodi na lestvici

Klub malega nogometa Meteorplast Šic bar iz Ljutomera bo danes ob 20.30 na Vrhniki igral prvo četrtfinalno tekmo slovenskega pokala Terme Olimia v futsalu, dvoranskem nogometu, proti ekipi Silika. Povratna tekma bo 3. februarja prihodnje leto.

Prispeval: Renata Žlebič