Šport, 10.12.2022

today10.12.2022

V enajsterico 19. kola prve slovenske nogometne lige Telemach je uredništvo spletnega portala prvaliga.si in obiskovalci portala uvrstila tudi Kaia Cipota, nogometaša Mure. Spomnimo, da je Mura v zadnji tekmi 19. kola v Stožicah igrala proti vodilni ekipi lige, Olimpiji 0:0. V zadnjem jesenskem kolu bo Mura v ponedeljek 12. decembra ob 17.30 v soboški Fazaneriji igrala proti Domžalam.

V 9. kolu 2. slovenske odbojkarske lige za člane je ekipa Hoč, ki je druga na lestvici z 21.točkami, v Radencih premagala gostitelje, ki so na šestem mestu s 3:0. Radenčani so doslej zbrali 9 točk.

V prvi četrtfinalni tekmi slovenskega pokala v futsalu v dvoranskem nogometu so igralci Meteorplasta Šic bara gostovali na Vrhniki in bili poraženi od vodilne ekipe v ligaškem tekmovanju s 6:1. Edini zadetek za Ljutomerčane je dosegel Aljaž Ruis. Žal so Ljutomerčani tekmo končali z dvema izključenima igralcema, saj je moral najprej iz igre Tilen Rajter v 18. minuti in nato še Denis Kneževič v 40. minuti. Druga tekma četrtfinala bo na programu v Ljutomeru 3. februarja prihodnje leto.

V 12 slovenskih mestih je bil sinoči kvalifikacijski šahovski turnir z naslovom »Slovenija šahira – Gorenjka matira«. V Murski Soboti je med 18 šahisti zmagal Matej Titan iz soboškega Pomgrada z 8,5 točkam, pred Luko Skuhalo iz Šahovskega kluba Gornja Radgona s 7,5 točkami. Na tretje mesto se je uvrstil Denis Gjuran iz Pomgrada, četrta je bila Barbara Skuhala iz mariborskega Poligrama, oba s 6,5 točkami, peti pa je bil Štefan Cigan iz Pomgrada s 5. točkami. Finale tekmovanja bo 24. decembra v Ljubljani.

Prispeval: Lidija Cer Magdič