Alen Kozar in Damir Čontala po porazu proti Domžalam

today13.12.2022

V soboški Fazaneriji je bila včeraj odigrana zadnja tekma 20. kola in s tem tudi jesenskega dela prvenstva med Muro in Domžalami, ki so jo dobili gostje z 1:0. Mura je imela več žoge v posesti, toda Domžale so dobro zapirale prostor ter odbijale napade in v prvem polčasu preko Andreja Đurića dosegle zmagoviti zadetek. Zgodilo se je v 30. minuti, ko je po podaji Žige Repasa iz kota z desne strani, Schoissengeyr preskočil domačega vratarja Mihelaka, Đurić pa z bližine z glavo zadel na prazen gol. Domžale so po Olimpiji in Mariboru postale šele tretja ekipa, ki so letos premagale Muro, soboški igralec ter nekdanji prvi kapetan moštva Alen Kozar, ki je pred tekmo prejel spominski dres za 200 nastopov v Murinem dresu, pa je po koncu tekme povedal:

Domžalčani so tako leto zaključili na najboljši možen način, saj so po reprezentančnem premoru dosegli še tretjo zaporedno zmago, s katero so prehiteli Muro in se uvrstili na peto mesto. Muraši, so ob koncu sezone po dveh remijih proti Kopru in Olimpiji doživeli še poraz, vse tri tekme pa končali brez doseženega zadetka. Sobočani bi v primeru zmage prezimili na tretjem mestu, s porazom pa bodo spomladanski del sezone s skoraj identičnim izkupičkom kot Domžale, pričakali na šestem mestu. Obe ekipi sta zbrali po 31. točk in ju loči zgolj en zadetek. Soboški trener Damir Čontala je po koncu jesenskega dela povedal:

Prispeval: Mitja Stojisavljevič