Šport, 24.december

today24.12.2022

V 13. kolu prve slovenske lige v futsalu, v dvoranskem nogometu, je Meteorplast Šic bar iz Ljutomera v Kopru premagal Bronx Škofije kar s 6:2. Za Ljutomerčane je dosegel dva zadetka Urban Goričan, po enega pa Matic Goznik, Rok Šnofl, Tilen Rajter in z avtogolom še Nemanja Jakovljević. Za ekipo Bronxa je dosegel oba zadetka Žiga Kneževič Mrak. Na lestvici vodi Dobovec s 35. točkami, Ljutomerčani na 3. mestu imajo 26 točk, Bronx na petem pa 16 točk. Naslednjo tekmo v 14. kolu bodo Ljutomerčani 6. januarja igrali pred domačimi gledalci proti ekipi Oplasta.

Na 13. tekmovanju slepih in slabovidnih za pokal Kegljaškega kluba Kranj so na novoletnem turnirju v steznem kegljanju nastopili tudi člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih iz Murske Sobote. Med članicami je bila v kategoriji vida B – 2 najboljša Marija Jurančič, v kategoriji vida B – l pa je zasedla drugo mesto Silva Mlinarič. Med člani je bil drugi v kategoriji vida B – 2 Anton Topolnik, v absolutni konkurenci pa se je s 692 podrtimi keglji uvrstil na tretje mesto. V kategoriji vida B 3 in v kategoriji vida B – l sta se Danilo Kreslin in Drago Potočnik uvrstila na peti mesti.

V Mariboru je bilo državno prvenstvo mladih igralcev badmintona v dveh starostnih kategorijah, kjer so se odlično odrezali člani Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave. V starostni kategoriji U- 11 sta v dvojicah postala državna prvaka: Sven Pahor in Jan Hotko. Tretji mesti posamično sta osvojila med dekleti Kaja Utroša in med fanti Sven Pahor. Med dekletu kategorije U – 17 sta v dvojicah zasedli drugo mesto Iva Koša in Tinkara Alič, tretji pa sta bili Tija Horvat in Vesna Halič. Posamično je bila tretja Iva Koša, v mešanih dvojicah pa sta zasedla tretje mesto Iva Koša in Tim Škrlj.

Prispeval: Renata Žlebič