Šport, 27.12.

today27.12.2022

Kolesarsko društvo Rog iz Ljubljane je pripravilo državno prvenstvo v ciklokrosu, kje je med elitami zasedel drugo mesto svetovno znani kolesar Tadej Pogačar. Na kolesarki dirki so nastopili tudi člani obeh prekmurskih klubov. Med amaterji je osvojil naslov državnega prvaka Primož Obal iz Kolesarskega kluba Tropovci, naslov državnega podprvaka pa je osvojil v starostni kategoriji M 50 – 54 Dušan Hajdinjak iz Športnega društva Team turbo Tropovci. V preostalih dirkah, ki niso štele za državno prvenstvo je bil Alen Žitnik med dečki A kategorije tretji, Bor Berlak sedmi in Gal Kaučič, oba med mlajšimi mladinci, 15.-ti. Vsi trije mladi kolesarji so člani Kolesarskega kluba Tropovci.

Strelsko društvo Jezero iz Dobrovnika je v počastitev Dneva samostojnosti in enotnosti pri Lovskem domu v Dobrovniku pripravilo 28. mednarodno strelsko tekmovanje s pištolo. Posamično je zmagal med 81 strelci iz Hrvaške in Slovenije Brane Kos iz Strelskega društva Policist iz Maribora, drugi je bil Tomaž Ciglar iz Črenšovec, oba s 192. krogi in tretji Dejan Lovec iz Policista s 190. krogi. Na 11. mesto se je uvrstil Elemer Aladić iz Strelskega društva Lendava s 184. krogi. Moštveno je med 26 ekipami zmagalo Strelsko društvo Policist iz Maribora, osmo je bilo Strelsko društvo Lendava in deseto Strelsko društvo Jezero iz Dobrovnika.

Slovenska moška rokometna reprezentanca pod taktirko Uroša Zormana je včeraj v Zrečah začela priprave za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo od 11. do 29. januarja prihodnje leto na Švedskem in Poljskem. Slovenska reprezentanca boi opravila del priprav tudi v Mali Nedelji in Ljutomeru. V obdobju priprav bo slovenska reprezentanca igrala v četrtek 5. januarja ob 18. uri v Ljutomeru tudi prijateljsko tekmo proti Madžarski, povratna tekma bo na programu 7. januarja v Veliki Kanjiži ob 16.00.

V Ljutomeru je bil na programu drugi od petih turnirjev v malem nogometu. Odigrali so štiri tekme, padlo je 26 zadetkov ter sedem rumenih kartonov. Na lestvici po dveh turnirjih vodi ŠIC bar iz Ljutomera z 10.točkami, sledi M. Energetika iz Ljutomera s 6. točkami. Med strelci vodita Leon Mar in Marko Škrobar s 6 zadetki.

Prispeval: Murski val