today14.01.2023

Ozadje
AD
AD

V 15. kolu slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu je v Ljutomeru Meteorplast Šic bar premagal ekipo Dobrepolja z rezultatom 7:4, kar je 10. zmaga Ljutomerčanov. Za Meteorplast sta dosegla zadetke: povratnik v ekipo Alen Ruis tri in Aljaž Goznik 4. Za Dobrepolje je dosegel dva zadetka Anej Kmetič, po enega pa Denis Gale in Tomaž Pustotnik. Na lestvici vodi Dobovec z 28. točkami, Ljutomerčani imajo na tretjem mestu 32 točk, Dobrepolje je na 6. mestu zbralo 12 točk.

Nogometaši Mure so začeli s pripravljalnimi tekmami za nadaljevanje sezone v prvi slovenski nogometni ligi Telemach. Na gostovanju v Četežu so proti avstrijski prvoligaški ekipi Sturma bili poraženi s 3:1, ob polčasu je bil izid 1:1, igralci Sturma pa so v prvem polčasu zapravili tudi 11-metrovko. Edini zadetek za Muro je dosegel Mirlind Daku. Pri Šturmu pa je v prvem polčasu igral tudi nekdanji igralec Mure Tomi Horvat iz Turnišča. Naslednjo pripravljalno tekmo bo Mura igrala v sredo 18. januarja proti drugoligaški ekipi Ketty Emmi Impol iz Slovenske Bistrice.

V mednarodni košarkarski ligi WABA je slovenska prvakinja Cinkarna Celje na Hrvaškem premagala Zagreb z rezultatom 95:48. Za Celjanke je odlično igrala tudi Blaža Čeh iz Rakičana in v 28 minutah igre k zmagi prispevala 14 točk. Na lestvici vodi črnogorska Budučnost s 14.točkami, Celjanke na drugem mestu imajo 13 točk.