Šport, 3.2.2023

today03.02.2023

Mednarodni teniški turnir v Murski Soboti, ki poteka pod okriljem mednarodne teniške zveze ITF, se počasi približuje h koncu. Igralki domačega Teniškega kluba Murska Sobota sta imeli v četrtfinalu polovičen uspeh. Tretja nosila turnirja Ela Plošnik je premagala Slovenko Saro Mihelčič 6:2 in 6:4, Anamari Žnuderl pa je morala priznati premoč prvi nosilki turnirja, Čehinji Natali Mala, z 1:6 in 4:6. Soboški igralki sta skupaj uspešno nastopali tudi v igri dvojic, kjer sta se prebili do polfinala, tam pa izgubili proti češkemu paru Hutkova-Mala z 3:6 in 1:6. Danes bodo na sporedu še posamična polfinala, jutri pa finalni dvoboji v moški in ženski konkurenci.

Odbojkarji Calcia Volleya iz Kamnika so v zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige pred domačimi gledalci premagali ekipo Union Reiffeisen Waldviertel iz Avstrije s 3:1. K zmagi kamniške ekipe sta svoj prispevek dodala tudi pomurska odbojkarja in sicer je Uroš Pavlović dosegel 12 in Dino Vinkovič 4 točke. Kamniški odbojkarji so si s to zmago zagotovili drugo mesto v ligi.

V zadnji, četrti, pripravljalni nogometni tekmi v turškem Beleku je Dnjipro l, vodilna ekipa v 16. članski ukrajinski ligi, premagala soboško Muro z 2:1. Mura je na tekmi povedla z zadetkom Nikole Petkovića v 22. minuti iz 11 metrovke, za Dnjipro je izid izenačil  v 39.minuti Brazilec Joao Peglow, zmagoviti zadetek pa je dosegel v 81. minuti Eduard Sarapy.

Nogometaši Nafte 1903 iz Lendave so v pripravljalni nogometni tekmi v gosteh izgubili tekmo proti madžarskemu prvoligašu Kapošvaru z 1:0. Edini zadetek za madžarsko ekipo je dosegel v 16. minuti srečanja Dominik Biro.

V 13. kolu pomurske lige v pikadu so igrali takole: Kocka bar Renkovci – Čarne vrane Ižakovci 17:8, Pikado klub Špirić Černelavci – Alibi bar Ljutomer 6:19 in Latina bar Velika Polana – Športno društvo Dokležovje 9:16. Na lestvici vodi Alibi bar iz Ljutomera z 22. točkami, drugi je Pikado klub Špirič Černelavci z 18. točkami in tretji Kocka bar iz Renkovec, ki je zbral 16 točk.