today06.02.2023

Ozadje
AD
AD

Judo klub Lendava je uspešno pripravil dvodnevno mednarodno tekmovanje za 47. pokal Lendave. Na tradicionalnem tekmovanju je sodelovalo 319 judoistov iz 39 klubov iz sedmih držav, med drugim tudi iz Ukrajine, Bolgarije in Italije. Med pomurskimi judoisti je med mlajšimi kadeti v kategoriji do 81 kg zasedel prvo mesto Klemen Vinkovič iz Judo kluba Murska Sobota. Med mlajšimi dečki je v kategoriji do 50 kg zmagal Nejc Virag in med starejšimi deklicami Zoja Makoter, oba iz Judo kluba Lendava. Med starejšimi dečki je je v kategoriji do 42 kg zmagal Nino Šeruga iz Judo kluba Štorkljice iz Murske Sobote. Pomurski judoisti, tudi iz desnega brega reke Mure, so osvojili tudi več drugih in tretjih mest.

Na državnem dvoranskem atletskem prvenstvu Slovenije v Zagrebu je Klara Janža iz Atletskega kluba Pomurje osvojila dve medalji V teku na 200 metrov je zmagala v času 25,02, v teku na 60 metrov pa je bila tretja v času 7,72. Blizu stopničk je bil tudi Tvit Trajbarič ki je bil v teku na 3000 metrov peti.

V Turnišču je bilo končano tridnevno tekmovanje 5. kola mednarodne strelske First lige v streljanju z zračno pištolo, kjer je sodelovalo 9 ekip iz Hrvaške, Avstrije in Slovenije. Moštveno je zmagala ekipa Policajac iz Karlovca, med pomurskimi ekipami so bili najboljši Ljutomerčani na 7. mestu. Posamično je zmagal Kevin Venta iz ormoškega Kovinarja, med pomurskimi strelci je bil osmi Avgust Horvat iz Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča. Sklepni turnir strelske First lige bo 26. februarja v Čakovcu.

Nogometni klub Čarda iz Martjanec je v Murski Soboti pripravil dvodnevni mednarodni turnir za mlade nogometaše, na katerem je sodelovalo okrog 400 nogometašev. Med 7 letniki je zmagala Slovenska Bistrica pred ekipo Mura – črni, tretja je bila ekipa Mura – beli in četrta Čarda. Med 11 letniki je prvo mesto osvojila Mura Goričko pred ekipo Slatina Šparta, tretji je bil Rudar iz Murskega Središča in četrta Mura. V starostni skupini U-9 je bil najboljši Lumen iz Varaždina, drugi je bil Rudar iz Murskega Središča, tretji Aluvar iz Beltinec in četrta martjanska Čarda.

V Puconcih je v nedeljo 24 ekip sodelovalo na turnirju zimske lige v dvoranskem nogometu. Prvo mesto so osvojili Pečarovci, ki so v finalni skupini premagali Dolino s 4:1 in po kazenskih strelih še Vidonce s 3:1. V odločilni tekmi za drugo mesto so Vidonci premagali Dolino s 5:0.