Šport, 8.2.2023

today08.02.2023

Društvo za ritmično gimnastiko Murska Sobota, najboljša ženska športna ekipa v Mestni občini Murska Sobota za leto 2022, je na prvem slovenskem tekmovanju v Ljubljani dosegla solidne uvrstitve. Med kadetinjami je zasedla prvo mesto na tekmi z žogo Jerca Recek, med mladinkami je bila s kiji sedma Živa Sukič. Obe sta se tudi uvrstili na finale državnega prvenstva. Pri članicah je bila najbolje uvrščena Taja Babošek z obročem in sicer na šesto mesto.

Na 5. turnirju 2. državne članske strelske lige severovzhod v streljanju z zračno puško je v Ljutomeru med 24 strelci zmagal Aljaž Čučko iz ekipe Tovarne sladkorja Ormož, drugi je bil Nino Benjamin Kovačec iz ormoškega Kovinarja, tretja pa je bila Tessa Timar iz soboškega strelskega društva. Moštveno je med osmimi ekipami zmagalo Strelsko društvo Radgona pred ormoškim Kovinarjem in Strelskim društvom Ljutomer.

V Mariboru je bilo 2. kolo državne lige vzhod za slepe in slabovidne v schowdownu – namiznem tenisu. Posamično je med člani zmagal Aleksander Sabo iz soboškega društva, četrti je bil Tomaž Detelbach in šesti Dušan Cigüt. Med članicami je zasedla drugo mesto Silva Mlinarič iz Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota. V soboto 11. februarja bo v prostorih soboškega društva 2. kolo državne lige  vzhod v govorečem pikadu.

V Termah Čatež poteka 30. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu kjer je po 4. kolu med dekleti Ema Lukač iz Panvite Pomgrada v kategoriji U – 16 zbrala 2,5 točke, med dečki pa je v kategoriji U – 10 po 4. kolu Miha Rantaša iz Gornje Radgone zbral dve točki.