Šport, 10.2.2023

today10.02.2023

S tekmami 21. kola se bo jutri po zimskem premoru nadaljevalo prvenstvo v 1. slovenski nogometni ligi Telemach. Na zadnjem druženju z novinarji danes v Murski Soboti sta bila napadalec Nikola Petković in trener Murine ekipe Damir Čontala optimistično razpoložena. Pri soboškem klubu računajo na tekmi proti Celjanom tudi na številčno podporo s tribun, saj na bi se v Celju zbralo blizu 1000 navijačev iz Pomurja. Danes do 12. ure je bilo prodanih 700 kart.

V portugalski Lousadi se je dopoldne začelo tridnevno tekmovanje v evropskem pokalu Challenge I v dvoranskem hokeju, kjer nastopajo v A skupini tudi slovenski prvaki, hokejisti predanovskega Triglava. V prvi tekmi je Triglav igral proti madžarskemu prvaku Epitőku in po vodstvu s 3:1 na koncu izgubil pomemben dvoboj s 6:3. Za Triglav je dosegel dva zadetka Nejc Potokar, enega pa kapetan ekipe Tadej Mikola. Pri madžarskih prvakih se je odlikoval s tremi zadetki Hannes Hessler dva je dosegel Samuel Bosch in enega Szound Szoga. Prvenstvo na Portugalskem bo trajalo do nedelje.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca članic je v četrtek na Kodeljevem v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, kamor so Slovenke kot gostiteljice že uvrščene, premagala Albanijo z rezultatom 124:52. To je bila najvišja zmaga na uradnih tekmah za Slovenijo in rekord po doseženih točkah. Za slovensko reprezentanco je Sobočanka Tina Cvijanović v 21. minutah igre dosegla 13 točk, Blaža Čeh iz Rakičana pa je nastopila 18 minut in k zmagi prispevala 8 točk. Slovenske košarkarice bodo v nedeljo ob 17.uri na Kodeljevem igrale še proti reprezentanci Poljske.

Ženska članska reprezentanca Slovenije v futsalu, dvoranskem nogometu, je v Ljutomeru pred 400 gledalci v povratni prijateljski tekmi igrala proti dvakratni polfinalistki evropskega prvenstva Madžarski 2:2. Madžarke so že v 14. minuti vodile z 2:0, kar pa ni zmedlo slovenskih igralk. Prva tekma v Zalaegerszegu pred dnevi se je končala z zmago Madžarske 2:0. Na povratni tekmi v Ljutomeru je za slovensko reprezentanco dosegla oba zadetka Anja Žvokelj.

Na 30. državnem prvenstvu v standardnem šahu v Termah Čatež so v četrtek igrali predzadnji dan državnega prvenstva za mlade šahiste. V kategoriji U – 16 med dekleti je Ema Lukač po šestih kolih z dvema točkama in pol na petem mestu, v kategoriji U-18 pa je Zala Casar, obe iz soboškega Pomgrada, s točko in pol na 4. mestu. Državno prvenstvo v standardnem šahu bo končano danes, jutri pa se v Čatežu začenja državno prvenstvo v pospešenem šahu, kjer bo iz Šahovskega društva Pomgrad sodelovalo 15 mladih šahistov.