Šport, 20.2.2023

today20.02.2023

Na evropskem pokalu Challenge I v dvoranskem hokeju so slovenske prvakinje v dvoranskem hokeju, igralke Moravskih Toplic, tudi zadnji dan ostale brez zmage. V zadnji, peti tekmi, so igrale proti portugalskim prvakinjam, ekipi Lisbon Casuals, in bile poražene s 5:1. Edini zadetek za Moravske Toplice je dosegla Naja Dragojlović.

V Rušah so bili na 46. mednarodnem turnirju v karateju S.K.I.F zveze med 400 karateisti iz petih držav zelo uspešni tudi karateisti Tromejnika iz Kuzme, ki so moštveno osvojili drugo mesto za ekipo Fagarasa iz Romunije in pred reprezentanco Srbije. Karateisti iz Tromejnika so osvojili šest prvih, pet drugih in osem tretjih mest. Prva mesta so osvojili: Dorijan Peterka, Ula Gral, Emilija Malena Martinuzzi, Marko Bunderla in Boštjan Grah, vsi v katah ter Lea Rituper v borbah. Posamično je v katah zmagala tudi Jelka Rošker Trajbar iz Karate kluba Cankova.

V Zagrebu in Celju je bilo dvoransko državno prvenstvo v atletiki za članice. Urška Martinec si je na 3000 metrov v Zagrebu priborila novo medaljo s 3. mestom, v teku na 1500 metrov pa je bila sedma. Mlajša mladinka Klara Janža je bila v teku na 200 metrov peta, mlajši mladinec Tvit Trajbarič je zasedel v teku na 800 metrov 12. mesto, v teku na 1500 metrov je bil 12-ti. V Celju je bila Natalija Pavlinjek, vsi iz Atletskega kluba Pomurje, v teku na 60 metrov z osebnim in pomurskim rekordom 9,98 osma, v teku na 60 metrov pa se je uvrstila na 25. mesto. Poročali smo že, da sta se izkazala tudi dva pomurska atleta ki nastopata v klubih po Sloveniji. Nino Celec od Grada, član Atletskega kluba Slovenska Bistrica je s skokom dolgim 756 cm osvojil naslov državnega prvaka v skoku v daljino, Maj Janža iz Bratonec, ki tekmuje za ljubljanski Mass, pa je bil na 200 metrov drugi, s časom 21,86 in novim osebnim dvoranskim rekordom.

Na Ravnah je bilo mladinsko moštveno državno prvenstvo v namiznem tenisu. Med mladinkami je zmagal ravenski Fužinar pred puconsko Kemo Murexin v postavi: Blažka Harkai, Ema Crnkovič in Ana Gergek. Med mladinci je postala državna prvakinja Savinja iz Luč, tretja je bila puconska ekipa Kema Murexin v postavi: Jure Smodiš, Nino Šegula in Jan Lipič.