Šport, 22.2.2023

today22.02.2023

Ženska članska reprezentanca Slovenije v nogometu je v turški Antalyji na prijateljskem nogometnem turnirju po uvodnih zmagah proti Uzbekistanu z 2:1 in Zambiji z 1:0 in nato neodločenemu izidu proti Južni Afriki 1:1 zasedla prvo mesto na prijateljskem nogometnem turnirju. Za reprezentanco selektorja Boruta Jarca so nastopile tudi pomurske igralke.

Nogometaši Mure so v 23. krogu 1. slovenske nogometne lige Telemach gostili sežanski Tabor in iztržili zgolj nedoločen izid 2:2. Mura je tekmo v uvodnih 10 minutah dobro odprla, si priigrala nekaj priložnosti in ob tem v 4. minuti preko Matica Maruška zadela tudi vratnico. Sledila je kazen. Najprej je za goste zadel Luka Šušnjara v 11. minuti, izid polčasa 0:2 pa je postavil Gabonec N’dzenge v 41. minuti tekme. Mura je v drugem polčasu lovila preobrat za zmago a prišla le do remija, potem ko je dvakrat zadel Nikola Petkovič in sicer v 49. in 69. minuti. Sobočani ostajajo brez zmage že šesto tekmo zapored, ne glede na ostale izide kroga pa bodo ostali na šestem mestu na lestvici s 33-imi točkami.

V Spodnji Ščavnici je bil zanimiv odprti turnir v elektronskem pikado na katerem je nastopilo 40 igralcev. Turnir je pripravil Pikado klub Over the Top iz Lomanoš, ki nastopa v 2. slovenski pikado ligi, vzhod, kjer nastopajo tudi goričke ekipe. Zmagal je Denis Duh iz Gabrijelovega barčka iz Vučje vasi pred klubskim kolegom Darkom Iskro tretji pa je bil Slavc Veldin iz Segovec. Nagrado na četrto mesto si je priboril Boštjan Karo iz Vučje vasi.

V 12. kolu 2. slovenske rokometne lige za člane je Ajdovščina premagala pomlajeno ekipo soboškega Pomurja z rezultatom 42:16. Za Pomurje so dosegli največ zadetkov: Basni Ganiu 6, Niko Zver 5 in Mitja Kuhar 3 zadetke. V naslednjem kolu bo Pomurje v soboto 25. februarja ob 19. v Murski Soboti gostilo rokometaše Kočevja.