Šport, 27.2.2023

today27.02.2023

V Novigradu na Hrvaškem je bila na sporedu tekma serije Grand prix Clever v streljanju na glinaste golobe. Med 80 tekmovalci iz 6 držav je bil Boštjan Maček v A kategoriji drugi za Hrvatom Marinom Osmanom, v B kategoriji je bil Lan Maček peti. Pri ženskah je zmagala Jasmina Maček, Lan Maček pa je bil pri mladincih uvrščen na tretje mesto.

V kraju Šamorin na Slovaškem je v glavnem turnirju svetovne serije SLOVAŠKA OPEN 501 v klasičnem pikadu nastopilo 532 tekmovalcev. V močni in kakovostni udeležbi je 18 letni Luka Marinič, član ekipe Top Gun Cleangrad iz Grlave, zasedel 9. mesto.

V Slovenskih Konjicah je bil na sporedu mednarodni turnir v karateju »Pokal Konjeniškega konja«, na katerem je sodelovalo 428 tekmovalcev iz šestih držav. Med radgonskimi karateisti je Alex Vurcer med dečki v katah zmagal, Jaka Reihs je bil med kadeti v katah drugi, tretji pa je bil posamično v borbah Nikolaj Marsel Čuček. Tretje je bila v katah še ekipa dečkov Karate kluba Gornja Radgona v postavi: Miha Kovačič, Niko Kralj in Nika Kraner.

V Murski Soboti je bil včeraj 3. odprti namiznoteniški turnir za člane in članice, na katerem je sodelovalo 32 članov iz 12 slovenskih klubov. Med člani je zmagal Gregor Zafoštnik iz Sobote, drugi je bil Pucončan Mitja Horvat iz ekipe ravenskega Interdiskonta in tretji Bojan Ropoša iz Sobote. Damjan Zelko iz puconskega kluba Kema Murexin se je uvrstil od 5. do 8. mesta. Med članicami je zmagala Sara Tokić iz Letrike pred Enyo Moltara iz Kajuha Slovana.

Na državnem prvenstvu v dvoranskem lokostrelstvu v Kamniku so lendavski lokostrelci osvojili dve prvi mesti in tri druga mesta. Naslova državnih prvakov sta osvojila Jožef Hozjan z dolgim lokom in Zvonko Štampar z dolgim lokom med člani, starejšimi od 50 let. Druga mesta so osvojili še Zvonko Štampar z dolgim lokom med redno kategorijo članov, Kristijan Horvat s tradicionalnim lokom med člani in Herman Klement z golim lokom med člani, starejšimi od 50 let. Vsi so člani Lokostrelskega kluba Lendava.