today28.02.2023

Ozadje
AD
AD

Nogometašinje Mure None, ki so na mini pripravah v Medulinu, so tamkaj v pripravljalni nogometni tekmi igrale proti avstrijski prvoligaški ekipi Sturma iz Gradca 1:1. Ob polčasu so vodile Avstrijke z 1:0, v drugem polčasu pa je za Muro izenačila Brazilka Josy Josilene De Jesus Matos.

Začel se je spomladanski del prvenstva v prvi slovenski mladinski in kadetski nogometni ligi, kjer s štirimi ekipami nastopata dva pomurska kluba, a so vse štiri ekipe ostale brez točk. Soboška Mura je v Ljubljani izgubila proti Iliriji z mladinsko in kadetsko ekipo, obakrat s 3:0. Nafta 1903 iz Lendave je z mladinsko ekipo izgubila v gosteh proti Brinju Grosuplju s 5:1, kadeti Nafte 1903 pa so bili poraženi z 2:0.

V Čakovcu je bil zadnji 6. turnir mednarodne strelske lige v streljanju z zračno pištolo. Po šestih tekmah je med 13. ekipami zmagal Alzas iz Čakovca, med pomurskimi ekipami je bil Ljutomer šesti, Turniščani so bili osmi in Črenšovci deveti. Posamično je med 56. strelci zmagal Željko Posavec iz ekipe Policajca iz Karlovca, med pomurskimi strelci je bil Avgust Horvat 12. in Štefan Balaško, oba iz Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča, 21.

V 9. kolu prve B slovenske kegljaške lige za članice je Miklavž premagal Radensko s 7:1. Za Radensko so največ kegljev podrle: Nataša Muršič 499, Sonja Tibaut 493 in Marika Kardinar 490 kegljev.