Šport, 3.3.2023

today03.03.2023

V prvem spomladanskem kolu v 2. slovenski nogometni ligi je Ilirija v Ljubljani premagala Nafto 1903 iz Lendave z 2:0. Ilirija je oba zadetka dosegla v drugem polčasu, ko sta bila strelca Dominik Ivkić v 59. in Matej Poplatnik v 83. minuti. Trener Nafte Gabor Boer bo imel zdaj dve težki tekmi v Lendavi. Najprej 8. marca ob 18. pokalno tekmo proti ljubljanski Olimpiji in nato v 20. kolu v Lendavi še drugoligaško proti vodilni ekipi Rogaške. Ilirija je na 4. mestu z 32.točkami, Nafta 1903 pa ima po nepopolnem 19.kolu na 5. mestu 28 točk.

Pred nedeljskim prekmursko štajerskim nogometnim derbijem v soboški Fazaneriji med Muro in Mariborom bo novi trener Mure Dean Grabič v obrambi pogrešal branilca, 27-letnega Klemna Pucka iz Bogojine. Pucko si je na sredinem treningu v Renkovcih poškodoval ahilovo tetivo ter v Splošnici bolnišnici v Murski Soboti že uspešno prestal kirurški poseg, poškodba pa ga bo od nogometnih zelenic oddaljila minimalno šest mesecev. Dodajmo, da je Klemen Pucko v decembru podpisal novo pogodbo z Muro, v februarja pa so ga v Občini Moravske Toplice izbrali za športnika leta 2022.

V nadaljevanju tekmovanja v prvi slovenski košarkarski ligi za članice je ekipa VBO Maribor premagala Pro bit iz Konjic z rezultatom 72:63. Za Mariborčanke je Mia Žekš iz Rakičana igrala 24 minut in v tem času k zmagi prispevala 10 točk, Aneja Stojko iz Ljutomera pa je za Mariborčanke igrala 28 minut in dosegla 7 točk.

V lendavski medobčinski pikado ligi so odigrali zadnje 14. kolo. Naslov prvaka je osvojil Pikado klub Boom bar iz Gaberja, ki je bil v zadnjem kolu poražen od drugega na lestvici, Pikado kluba Retro caffe iz Lendave s 13:3. Tretje mesto je zasedla ekipa Kvatro Gala iz Doline, ki je v zadnjem kolu igrala proti II. ekipi Pikado kluba Boom bara iz Gaberja 8:8.