Šport, 6.3.2023

today06.03.2023

Na zadnji tekmi 25. kroga 1. slovenske lige Telemach je včeraj Mura v Murski Soboti v prekmursko – štajerskem derbiju premagala Maribor z 2:1. Domači nogometaši, ki jih je prvič vodil nekdanji strateg Brava Dejan Grabić, so pred polnimi tribunami in več kot 3.500 gledalci prekinili mariborski niz desetih tekem brez poraza, hkrati pa sami prišli do prve zmage po sedmih obračunih. Muro je v vodstvo povedel Daku že v 20. minuti, na 1:1 je izenačil gostujoči kapetan Martin Milec v 27. minuti, za 2:1 pa je znova zadel Daku in sicer v 43. minuti. Ekipa je bila željna dokazovanja, kar je hitro začutila tudi publika, ki je poskrbela za krasno kuliso, kosovski napadalec v Murini vrsti pa je z dvema goloma prekinil svoj 119 dnevni strelski post v Prvi ligi Telemach. Novemu soboškemu trenerju Dejanu Grabiču je tako uspelo prebuditi tako črno bele kot tudi prvega strelca ekipe.

V Zgornji Kungoti so na mednarodnem tekmovanju v badmintonu za mlade igralce med 100 igralci iz petih držav bili uspešni tudi člani Badmintonskega kluba  Mladost iz Lendave. V starostni kategoriji U. 17 je  med dekleti zmagala Tija Horvat, med 13 letniki je bil tretji Sven Pahor, v dvojicah v starostni skupini U – 11 pa sta se na tretje mesto uvrstila: Rok Torma in Samo Zupančič.

V Polzeli  je bilo državno prvenstvu v karateju za člane in veterane. V katah je v kategoriji veteranov starih nad 50 let Roland Horvat iz Karate kluba Mura- ken iz Murske Sobote zasedel tretje mesto.

V Mariboru je bilo na sporedu šesto kolo v 2. slovenski bowling ligi, kjer nastopata tudi dve lendavski ekipi. Veliko presenečenje je pripravila druga lendavska ekipa, ki je z 9. točkami zasedla prvo mesto, I. ekipa Lendave pa je bila sedma s tremi točkami. Posamično je bil pri lendavski ekipi najboljši Marjan Kovač, ki je podrl 902 keglja, Rudi Volf je podrl 892 in Marjan Kuzmin 843 kegljev.