today10.03.2023

Ozadje
AD
AD

Namiznoteniška zveza Slovenije je na izredni volilni skupščini v Ljubljani dobila novega predsednika. Po odstopu Alexandra Igorja Dreua z mesta predsednika je z 22. glasovi na volitvah zmagal Tomaž Kralj, nekdanji igralec in zdaj predsednik Namiznoteniškega kluba Krka iz Novega mesta. Njegova konkurentka Saja Slatinšek je dobila le 10 glasov. Novemu predsedniku bosta pri vodenju slovenske zveze pomagala tudi Robert Smodiš, predsednik Namiznoteniškega kluba Murexina Kema Puconci, in Borut Miklič.

Robert Smodiš

V zadnji tekmi osmine finala slovenskega nogometnega pokala Union je Ketty Emmi Impol Slovenska Bistrica presenetljivo premagala ljubljanski Bravo z 1:0. Štajerski drugoligaš je brez trenerja Franca Fridla pred 300 gledalci v Slovenski Bistrici presenetil prvoligaša iz ljubljanske Šiške, nekdanjo ekipo sedanjega Murinega trenerja Dejana Grabiča. V četrtfinale pokala so se tako ob štirih prvoligaših uvrstili kar štirje drugoligaši.

Končano je bilo tekmovanje v pomurski ligi v elektronskem pikadu, kjer je sodelovalo devet ekip. Naslov prvaka je osvojil Pikado klub Alibi bar iz Ljutomera, ki je v zadnjem kolu premagal Športno društvo Dokležovje s 15:10. Drugo mesto je osvojil Pikado klub Špirič iz Černelavec, ki je bil v zadnjem kolu prost. Na tretje mesto se je uvrstil Kockar bar iz Renkovec, ki je v zadnjem kolu premagal Latino bar iz Velike Polane z 20:5.

Na Reki so v četrtek na 23. mednarodnem šahovskem turnirju Cvet Mediterana odigrali dve koli. Ljutomerčanka Barbara Skuhala je v 6. kolu premagala Marijano Manakovo iz Srbije, remizirala pa je v 7. kolu proti Marjani Medić iz Hrvaške. Skuhala po sedmih kolih s petimi točkami vodi na lestvici.