today11.03.2023

Ozadje
AD
AD

V uvodni tekmi 26.kola prve slovenske lige Telemach je v Novi Gorici ekipa Gorice pod taktirko novega trenerja Eduarda Reje igrala proti Muri 1:1. Za Gorico je dosegel vodilni zadetek Luka Stankovski, reprezentant Severne Makedonije v 53. minuti, Mura pa je izenačila izid v 80. minuti. Strelec zadetka je bil Darick Kobie Morris. Naslednjo tekmo bo Mura igrala že med tednom, v četrtek 16. marca ob 17.30, v Murski Soboti proti Kopru.

Mlada slovenska nogometna reprezentanca U – 15 je pod taktirko selektorja Muamerja Vugdalića v Skopju igrala povratno tekmo proti vrstnikom Severne Makedonije 0:0. Prvo tekmo je Slovenija zmagala z 2:1. V drugem srečanju je v prvi enajsterici Slovenije igral tudi igralec soboške Mure Anže Rakovec.

Nogometni klub Turnišče, kjer so izjemno ponosni na igralca Tomija Horvata, ki uspešno igra v prvi avstrijski ligi za graški Sturm, bo v nedeljo 12. marca s štirimi avtobusi potoval v avstrijski Gradec, na prvoligaško tekmo 21. kroga Sturm Gradec – Austria Dunaj. V Avstrijo bo na povabilo graškega kluba potovalo okrog 200 navijačev, odhod iz Turnišča pa bo v nedeljo ob 13. uri.

V Sarajevu so bili na mednarodnem rekreativnem turnirju v badmintonu med 211 igralci iz 14 držav uspešni tudi igralci Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave.

Najbolje se je v Sarajevu odrezala Maša Doler, ki je zmagala v posamični konkurenci in bila tretja v mešanih dvojicah s Simonom Kezeletom.V moških dvojicah sta bila druga Sašo Kranjec in Simon Kezele, v posamični konkurenci pa se je v  B skupini na prvo mesto uvrstil Mitja Sekereš.

V predzadnjem kolu 23. odprtega mednarodnega šahovskega turnirja »Cvet Mediterana« na Reki je Ljutomerčanka Barbar Skuhala remizirala proti Ani Berke iz Hrvaške in s tem rezultatom osvojila tudi normo za naziv mednarodne mojstrice. Na lestvici pred zadnjim kolom vodita Barbara Skuhala iz Slovenije in Evgenija Doluhanova iz Ukrajine s 5,5 točkami. Medsebojni dvoboj vodilnih šahistk na Reki je dobila Skuhalova.