today16.03.2023

Ozadje
AD
AD

Slovenske košarkarice so izvedele za svoje nasprotnice na finalu 39. evropskega prvenstva, ki bo od 15. do 25. junija letos. V Stožicah se bo Slovenija v skupini D pomerila s Srbijo, Turčijo in Slovaško. Slovenska reprezentanca bo četrtič nastopila na evropskem prvenstvu. Med kandidatkami za nastop v slovenski reprezentanci sta tudi pomurski košarkarici: Tina Cvijanović iz Murske Sobote in Blaža Čeh iz Rakičana.

Na Brdu pri Kranju je bil opravljen žreb parov slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union. V ženski konkurenci bosta v polfinalu srečanji: Mura Nona – Radomlje in Olimpija – Ljubljana. Obe srečanji bosta na programu 19. aprila. V četrtfinalu moškega pokala, kjer iz Pomurja ni več nobene ekipe bodo 5. aprila igrali: Rogaška – Bistrica, Olimpija – Celje, Aluminij – Koper in Maribor Primorje. Finale v obeh konkurencah bo 6. maja v Celju.

V Zeleni dvorani v Puconcih je bil malonogometni turnir zavodov in podjetij iz Občine Puconci, na katerem je nastopilo sedem ekip. V tekmi za tretje mesto je Osnovna šola Puconci premagala Občino Puconci s 3:1, v tekmi za prvo mesto in naslov prvaka turnirja pa je Roto premagal ekipo Murexina s 3:2. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Nejc Slokan iz Murexina ter za naj vratarja Miha Pavlinjek iz Rota. Najboljši strelec je bil prav tako iz zmagovalne ekipe in sicer Tomaž Zemljič.