Šport, 17.3.2023

today17.03.2023

V Ljutomeru je 120 gledalcev v četrtek zvečer spremljalo uvodno tekmo 20. kola prve slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu. Večkratni državni in pokalni prvaki, nogometaši Dobovca, so premagali Meteorplast Šic bar s 6:2. Oob polčasu je bilo 4:1. V ekipi Dobovca sta igrala tudi dva novinca in sicer igralca iz Brazilije in Kolumbije. Za Meteorplast sta dosegla zadetka: Alen Ruis in Rok Šnofl, za Dobovec pa po dvakrat Patrik Pasariček in Žiga Čeh ter po enega Felipe Echeverry ter Vedran Matošević. Meteorplast je na lestvici na tretjem mestu z 39. točkami, Dobovec pa jih ima na prvem 51.

Osrednji športni dogodek v Pomurju v četrtek se je dogajal v soboški Fazaneriji. V 27. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je pred 1857 gledalci Koper premagal soboško Muro z 2:1. Mura je povedla preko Mirlinda Dakuja v 54.minuti,  gostje so izenačili v 65. minuti preko Luke Vešnerja Tičiča, zmagoviti zadetek pa je za Koprčane dosegel Maks Barišić iz 11 metrovke v 67. minuti. Na lestvici še naprej vodi Olimpija s 63. točkami, Koper je zdaj peti in ima 40 točk, Mura na 6. mestu jih ima 38. Že v nedeljo ob 17.30 bo v Murski Soboti novi nogometni derbi, saj v goste k Muri prihaja vodilna ekipa Olimpije. Pričakovanja pred tekmo sta danes predstavila trener Dejan Grabič in igralec Ivan Šarič, več o pričakovanjih pa bomo poročali jutri. Nedeljsko tekmo bomo v nedeljo spremljali tudi na Murskem valu.

V zaostalem srečanju 17. kola v 2. slovenski odbojkarski ligi – vzhod za članice je v Puconcih Murexin Kema premagala Slovensko Bistrico s 3:1. Gostje iz Slovenske Bistrice so dobile drugi niz v podaljšani igri z rezultatom 28:26, Pucončanke pa so v ostalih slavile z zmago na 23, 20 in 14. Na lestvici je ekipa Murexina na drugem, Slovenska Bistrica pa na petem mestu. Že v soboto ob 19. bo ekipa Murexina v Puconcih gostila odbojkarice Turbine.

V Mirni na Dolenjskem je bilo finale osnovnošolskega prvenstva v badmintonu. Med okrog 100 igralci iz celotne Slovenije so tekmovali v dveh kategorijah. Tija Horvat iz Dvojezične osnovne šole Lendava je med licenciranimi igralkami osvojila naslov državne prvakinje, med neliceniranimi igralkami pa je postala državna prvakinja Alina Modic, tretja pa je bila Zoja Zadravec Vidovič. Obe prihajata iz Osnovne šole Razkrižje.