Šport, 20.3.2023

today20.03.2023

Nogometna tekma 28. kola 1. slovenske nogometne lige med Muro in Olimpijo se je za soboške nogometaše in vse ljubitelje črno belih končala z velikim zadovoljstvom, saj so Muraši včeraj doma pred 3000 gledalci premagali vodilno ekipo prvenstva z 2:1. Olimpijo je že v 12. minuti v vodstvo iz 11 metrovke popeljal Mario Kvesić, le štiri minute pozneje je v polno z evrogolom meril Niko Kasalo. V 40. minuti je za preobrat in končni rezultat 2:1 z glavo zadel še Kai Cipot in Muri zagotovil prvo zmago nad Ljubljančani v tej sezoni. Olimpija je v prvem delu dvakrat zadela še okvir vrat, v drugem pa zgrešila tudi najstrožjo kazen. Glavnik sodnik Borošak je na tekmi pokazal dva rdeča kartona. Pri gostih ga je prejel Argentinec Doffo v 88. minut, Mura pa je igrala z igralcem manj že od 48. minute, ko je rdeči karton prejel obrambni igralec Kuzmič. Mura kljub zmagi ostaja šesta a je zdaj pri 41-ih točkah in je ujela nekaj priključka do ekip pred njo. Točko pred njo so Domžalčani na petem mestu, Koper na četrtem jih ima 43. Tretje Celje beži Muri za 6 točk, Maribor na drugem pa še za točko več. Prvenstvo se bo reprezentančnem premoru nadaljevalo v začetku aprila.

Niko Kasalo

Na 32. finalu slovenskega košarkarskega pokala za članice v Slovenskih Konjicah je Cinkarna Celje premagala kranjski Triglav z rezultatom 72:67 ter tako osvojila 17. naslov slovenskih pokalnih prvakinj. Na finalni tekmi je bila Blaža Čeh iz Rakičana, ki je dosegla 13 točk, izbrana tudi za najkoristnejšo igralko tekmovanja.

Blaža Čeh

Drugi tekmovalni dan na Balkanskem dvoranskem prvenstvu v atletiki za veterane je Zdravko Mauko – Magi iz Športnega društva Radenci po dveh zlatih medaljah prvi dan v teku na 60 metrov in v štafeti 4 x 200 metrov z balkanskim rekordom osvojil naslov balkanskega prvaka še v teku na 60 metrov z ovirami, drugo mesto pa je osvojil v skoku v daljino.

Zdravko Mauko

V 17. kolu 3. slovenske kegljaške lige vzhod za člane je na kegljišču v Radencih Lendava premagala ptujsko Dravo s 6:2. Za Lendavo so največ kegljev podrli: Uroš Zadravec 558, Boris Tisovic 541 in Janez Šimon 536 kegljev.

V nadaljevanju tekmovanja v 2. državni rokometni ligi za člane sta obe pomurski ekipi gostovali in ostali brez točk. Rezultata: Drava Ptuj – Pomurje Murska Sobota 39:30 in Kočevje – Arcont Radgona 36:31.

Rokometaši Arconta

Na drugem letošnjem mednarodnem konecetedenskem šahovskem turnirju v Černelavcih je med 36. šahisti iz štirih držav zmagal Ljutomerčan Jernej Skuhala, član mariborskega Poligrama, s 7 točkami in pol. Drugi je bil Matej Titan s 7., tretji Denis Gjuran, vsi iz soboškega Pomgrada, ter četrti Lajoš Kutoš iz Madžarske, ki sta zbrala po 6 točk in pol.