Šport, 24.3.2023

today25.03.2023

Športna zveza Puconci, ki združuje 23 športnih društev z okrog 1000 športniki, je sinoči pripravila prireditev Izbor športnikov leta Občine Puconci, kjer so podelili priznanja najboljšim športnikom in športnicam ter ekipam za tekmovalne dosežke v letu 2021 – 2022. Na podelitvi priznanj najboljšim sta vse prisotne pozdravila puconski župan Uroš Kamenšek in predsednica Športne zveze Puconci Sabina Sočič.
Med bogato bero uspešnih športnikov je bil posamično najboljši strelec Boštjan Maček pred igralcem namiznega tenisa Tomažem Pelcarjem in plesalcem Rokom Mihaličem. Med članicami je zbrala največ točk strelka Jasmina Maček pred igralko namiznega tenisa Emo Crnkovič in odbojkarico Nino Rakar, ki sta zbrali na drugem mesto enako število točk.
Med športnimi ekipami je zmagal Namiznoteniški klub Murexin Kema pred Hokejskim klubom Triglav Predanovci in Ženskim odbojkarskim klubom Murexin Kema Puconci.
Več o izboru najboljših športnikov Puconec bomo poročali tudi v nedeljskem športnem popoldnevu.

Slovenska članska nogometna reprezentanca je odigrala prvo kvalifikacijsko tekmo za nastop na evropskem prvenstvu leta 2024. V Astani je reprezentanca Slovenije premagala Kazahstan z 2:1, čeprav so gostitelji ob polčasu vodili z 1:0. Za Kazahstan je dosegel vodilni zadetek Maksim Samorodov v 24. minuti. Slovenija je izid izenačila v 47.minuti, strelec zadetka je bil David Brekalo, zmagoviti zadetek pa je dosegel Žan Vipotnik v 78. minuti. Za Slovenijo je igral tudi nekdanji igralec Mure Žan Karničnik, Tomi Horvat iz Turnišča pa je bil v kadru reprezentance, a ni dobil priložnosti za igro. Naslednjo kvalifikacijsko tekmo bo slovenska reprezentanca igrala v nedeljo ob 18. v Stožicah proti reprezentanci San Marina.

Dekliška nogometna reprezentanca je v Krškem v zadnji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu izgubila proti Švici s 3:1, čeprav je bil ob polčasu izid 1:1. Na evropsko prvenstvo, ki bo letos v Estoniji, se je tako uvrstila Švico, ki je zasedla prvo mesto na kvalifikacijskem turnirju v Sloveniji. Za Slovenijo je dosegla izenačujoči zadetek Tinkara Testen, igralka Radomelj. V drugem polčasu je za reprezentanco igrala tudi Neže Hrga, članica soboške Mure None, Teja Truntič in Hana Serec pa nista dobili priložnosti za igro.

V Ljutomeru je bil sklepni namiznoteniški turnir Prleške lige v namiznem tenisu. Med 14 igralci je zmagal Darko Fijavž iz ljutomerskega Partizana, drugi je bil Kristijan Kšela iz Spina Mala Nedelja, tretje mesto pa sta si razdelila Uroš Bauman in Anton Brumen. V tolažilni supini je zmagal Nino Kuster, vsi so člani Partizana Ljutomer. V petek 31. marca bodo na Cvenu pripravili še nočni turnir v namiznem tenisu.