Šport, 1.4.2023

today01.04.2023

V ciprski Larnaki poteka tekma svetovnega strelskega pokala v trapu, kjer nastopata za slovensko reprezentanco tudi Boštjan in Jasmina Maček, doma iz Bodonec, člana Strelskega društva Štefan Kovač trap iz Murske Sobote. Prvi dan tekmovanja na Cipru so strelci opravili tekmovalno nalogo v treh serijah. Med člani je med 131 strelci Boštjan Maček zadel 67 tarč in je na 56. mestu. Med članicami nastopa 63 strelk, Jasmina Maček pa je s 63. zadetki na 29. mestu. V soboto imajo strelci na programu še dve seriji.

V uvodni tekmi 23. kola 2. slovenske nogometne lige je v Lendavi Nafta 1903 premagala Rudar iz Velenja s 4:2. Za Nafto 1903 je dosegel tri zadetke Bence Szabo, od tega dva iz 11-metrovke, en zadetek je k zmagi dodal Mirsad Sulejmanović. Za Rudar sta zadela po enkrat Stian Džumhur in Ranaldo Biggs. Na tekmi sta padla tudi dva rdeča kartona in sicer ju je sodnik pokazal Velenjčanoma Vinku Bičanu v 42. in Lovru Musi v 49. minuti. V preostali tekmi uvodnih srečanj sta v Novem mestu Krka in Roltek Dob igrala 2:2.

Bence Szabo

V uvodni tekmi 14. kola pomurske nogometne lige sta v Veliki Polani, Polana in Grad igrala 1:1. Za Polano je dosegel zadetek v 87. minuti Mihael Jakšič, za Grad pa je bil strelec vodilnega zadetka Jan Husar v 78. minuti.

NK Polana

V prvi četrtfinalni tekmi končnice državnega prvenstva v futsalu – dvoranskem nogometu je pred 150. gledalci v Ljutomeru Meteorplast Šic bar premagal Dobrepolje z rezultatom 5:1. Za Ljutomerčane je dosegel tri zadetke: Alen Ruis po enega pa sta dodala Matic Goznik in Thomas Pihler; za Dobrepolje je zadel Gal Škulj. Druga tekma bo na programu v petek 7. aprila v gosteh.

V 21. kolu 2. slovenske odbojkarske lige za člane so Braslovče presenetljivo premagale Radence s 3:2. V 21. kolu 2. slovenske odbojkarske lige – vzhod za članice je oslabljena ekipa Sobote v Murski Soboti izgubila tekmo proti Turbini s 3:1.