Šport, 6.4.2023

today06.04.2023

Na strelišču v Murski Soboti je bilo finale Univerzitetnega državnega prvenstva v streljanju s standardno zračno puško in pištolo. Med strelci z zračno puško je zmagal Blaž Lužar iz Fakultete za varnostne vede s 619,3, krogi, na drugo in tretje mesto pa sta se uvrstila tekmovalca, ki sta člana soboškega strelskega društva. Drugi je bil Jure Sočič iz Fakultete za strojništvo, ki je zadel 618,8 krogov, tretji pa Patrik Farkaš iz Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede s 617,3 krogi. Med strelkami je zmagala Nuša Žnidarič iz Fakultete za uporabne poslovne in družbene študije s 627,5 krogi. V streljanju z zračno pištolo je bil najbolj natančen Jože Čeper iz Šolskega centra za pošto, ekonomijo in telekomunikacije, ki je zadel 576 krogov, med študentkami pa je zmagala Jagoda Tkalec iz Fakultete za družbene vede s 544. krogi.

V prvi kvalifikacijski nogometni tekmi deklet U – 19 za uvrstitev na evropsko prvenstvo je reprezentanca Slovenije v švicarskem Nyonu igrala proti Angliji 1:1.Za Slovenijo je dosegla vodilni zadetek v 78. minuti iz 11-metrovke Korina Lara Janež, ki igra za Leipzig v Nemčiji. Angležinje so izid izenačile v 93. minuti. Za slovensko reprezentanco so igrale tudi članice Mure None: Anja Eferl, Živa Rakovec, Tija Šoštarič Karič in Iva Kocjan. Žal je morala v 16. minuti zaradi poškodbe predčasno iz igre Anja Eferl. Naslednjo tekmo bo Slovenija igrala v soboto 8. aprila proti Španiji.

Slovenska nogometna reprezentanca članic je že zbrana na Brdu, kjer bo jutri – to je v petek igrala prijateljsko tekmo proti reprezentanci Romunije. V torek 11. aprila bodo Slovenke gostovale še v Belgiji in tam igrale proti gostiteljicam. Med izbrankami selektorja Boruta Jarca so tudi igralke Mure None: Evelina Kos, Kaja Korošec in Špela Kolbl. V kadru reprezentance je tudi Mateja Zver iz Gornje Bistrice, ki igra v Avstriji in Ljutomerčanka Sara Makovec ter Sobočanka Manja Rogan, ki sta članici Olimpije.

Na mednarodnem štiridnevnem plesnem tekmovanju v Sarajevu so med 3300 plesalci iz 90 klubov bili uspešni tudi člani Plesnega kluba Zeko iz Murske Sobote, ki so na tekmi nastopili s 13. člansko ekipo. Prvo mesto sta osvojili v disco parih Jana Trajanovska in Eva Horvat. Druga mesta so si priplesali: Leni Cipot med solo deklicami, Arja Lukač in Leni Cipot med disco pari, mladinska skupina v postavi: Brina Benko, Arja Lukač, Leni Cipot in Zara Dobrijević. Tretji mesti sta osvojili še Eva Horvat med starejšimi mladinkami in Arja Lukač med mlajšimi mladinkami.