today08.04.2023

Ozadje
AD
AD

Slovenska ženska članska nogometna reprezentanca je na Brdu pri Kranju igrala prijateljsko tekmo proti reprezentanci Romunije, izid je bil 1:1. Slovenke so povedle preko Ane Milović v 42. minuti, gostje pa so izid izenačile preko Ane Marie Vladolescu v 94. minuti srečanja. V kadru slovenske reprezentance, kjer je kapetanka Mateja Zver iz Gornje Bistrice, so bile tudi nogometašinje Mure None: Špela Kolbl, Evelina Kos in Kaja Korošec. Naslednjo tekmo bodo Slovenke igrale v Leuvnu proti Belgiji in sicer v torek 11. aprila.

Nogometaši Nafte 1903 so v uvodni nogometni tekmi 24. kola v 2. slovenski nogometni ligi v Kranju izgubili proti Triglavu z 1:0. Edini zadetek za Kranjčane je dosegel Nigerijec Golden Gibson Okocha v 62. minuti srečanja. Na lestvici je Nafta 1903 na 6. mestu z 32. točkami, Triglav jih ima na 11. mestu 27. Beltinčani bodo v ponedeljek ob 14.30 v športnem parku v Beltincih gostili vodilno ekipo Rogaške, ki je med tednom izpadla iz pokalnega tekmovanja.

V drugi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva v futsalu – dvoranskem nogometu, je v Vidmu ljutomerski Meteorplast Šic bar še drugič premagal Dobrepolje, tokrat z 8:2 in se uvrstil v polfinale. Ljutomerčani so prvo tekmo dobili s 5:1. Za Meteorplast Šic bar so dosegli zadetke: Alen Ruis 3, Aljaž Goznik 2 ter Denis Knežević, Niko Kosec in Sifet Lidjan z avtogolom.

Na članskem državnem prvenstvu v judu v Hočah so bili med 119. judoisti tekmovalno uspešni prleški judoisti. V kategoriji do 52 kg je bila druga Maša Slavinec iz Judo kluba Križevci, tretji mesti sta osvojili: Anemaria Feuš v kategoriji do 48 kg in Urška Rižnar v kategoriji do 52 kg iz ljutomerskega Partizana. Med člani je Blaž Emeršič, član ljutomerskega Partizana, v kategoriji do 81 kg zasedel peto mesto.

V 11. kolu pomurske upokojenske lige v vrtnem kegljanju je med člani najboljša ekipa Moravskih Toplic podrla 572 kegljev, posamično pa je bil najboljši Štefan Sambt iz Moravskih Toplic, ki je podrl 130 kegljev. Na lestvici po 11. kolih vodi Murska Sobota pred Bodonci, Puconci in Beltinci. V ženski konkurenci so največ kegljev podrli Črenšovci in sicer 522, posamično pa Ana Gomboc iz Moravskih Toplic 118. Na lestvici vodijo Bodonci pred Črenšovci in Beltinci.