Šport, 11.4.2023

today11.04.2023

Soboška Fazanerija je bila včeraj prizorišče zadnje tekme 30. kola v 1. slovenski nogometni ligi, kjer so nogometaši Mure pred 3000 gledalci prikazali manj od pričakovanj in izgubili proti Celju z 0:2. Gostje so prvič zadeli v 40. minuti, ko je sodnik dosodil najstrožjo kazen po igranju z roko Srđana Kuzmića. Z bele točke je zadel Lovro Bizjak. Na 0:2 je v drugem polčasu povišal Nigerijec Ikwuemesi, potem ko ga je z odlično podajo za hrbet domače obrambe našel Denis Popovič. Muraši so imeli najlepšo priložnost v 60. minuti ko je Mihael Klepač zadel prečko. Sobočani so izgubili pomembno tekmo v boju za tretje mesto in Evropo, po porazu z neposrednimi tekmeci pa zdaj za tretjim Celjem zaostajajo že devet točk, kar je bržčas neulovljiva prednost. Ob ugodnem pokalnem razpletu bi v Evropo lahko vodilo tudi četrto mesto. Trenutno Mura ostaja šesta z 42-imi točkami, kaj je štiri manj od četrtega Kopra in dve manj od petih Domžal.

V zadnjem srečanju 24. kola v 2. slovenski nogometni ligi je vodilna ekipa Rogaške v Beltincih premagala Klimo Tratnjek Beltince z 2:0. Tekmo je spremljalo kar 750 gledalcev, zadetka pa sta dosegla za Rogaško Emanuel Mihalič v 23. in Dejan Kantužer v 91. minuti. Gostje so tekmo končali z 10. igralci, saj je bil v 90. minuti izključen Dinko Matošević. Na lestvici še naprej vodi Rogaška, ki ima 55.točk, Beltinčani, ki so doživeli šele prvi spomladanski poraz, so na 5. mestu zbrali 36 točk.

V zadnji tekmi 15. kola v pomurski nogometni ligi je Čarda iz Martjanec v gosteh premagala Aluvar Gančane s 3:2. Na lestvici vodi prepričljivo Hotiza z 41, točkami.

V zadnjem srečanju 15. kola v soboški medobčinski nogometni ligi so Bakovci v gosteh premagali Šalovce s 3:1. Na lestvici vodi Mlinopek iz Križevec s 35. točkami.

V 14. kolu v lendavski medobčinski nogometni ligi pa so igrali takole: Graničar – Mostje 2:1, Malibu Panonija – Bistrica 0:6, Kobilje –Čentiba 5:2 in Nedelica – veterani Nafte 0:1. Na lestvici vodita Bistrica in Graničar s 30. točkami.

Na velikonočnem namiznoteniškem turnirju v Ljutomeru je nastopilo kar 38 igralcev. Zmagal je Damir Fotivec iz Spina Male Nedelja, drugi je bil David Štern iz Namiznoteniškega kluba Rošnja, tretje mesto pa sta si razdelila: Luka Šantavec iz Sobote in Anej Pelc iz Rošnje. V tolažilni skupini je zmagal Ivan Ocepek iz Športnega društva Cven.