Šport, 15.4.2023

today15.04.2023

V uvodni nogometni tekmi 25. kola v 2. slovenski nogometni ligi sta v Lendavi pred 100 gledalci Nafta 1903 in ravenski Fužinar igrala 1: 1. Nafta je povedla v 36. minuti, strelec je bil Oliver Dinnyes; za Fužinar je izid izenačil bivši član beltinske ekipe Chris Cener v 50. miniti srečanja. V preostalih petkovih srečanjih so bili doseženi naslednji rezultati: Ilirija – Roltek Dob 5:2, Krka – Primorje 1: 0 in Triglav – Rudar Velenje 1:2. Nafta 1903 je po petkovih tekmah na 6. mestu s 33. točkami, Fužinar pa jih ima na 11. mestu 29.

Chris Cener

V zadnjem srečanju 14. kola prve slovenske košarkarske lige za članice so Domžale v Mariboru premagale ekipo VBO Maribor z rezultatom 68:61. Za Maribor je Mia Žekš iz Rakičana dosegla 13 točk, Aneja Stojko iz Ljutomera je igrala 26 minut a se ni vpisala med strelke. Mariborčanke so v ligi osvojile peto mesto.

V 12. kolu zahodne Goričke lige v malem nogometu so igrali takole: Gerlinci – Mladost Pertoča 2:6, Gornji Senik – Dolič 5:5, Domajinci – Jezero Krašči 2:5, Kruplivnik – Sveti Jurij 5:3 in Gornji Slaveči – Večeslavci 6:5. Na lestvici vodijo Gornji Slaveči s 26. točkami pred Gornjim Senikom, ki ima 23 točk, na 3. mestu je Dolič zbral 22. točk.

V 4. kolu mednarodnega šahovskega Mitrop pokala, na katerem nastopa 10 reprezentanc, je v Malem Lošinju Slovenija premagala Češko s 3,5:0,5. Eno točko je k zmagi Slovenije prispevala tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala. Na lestvici Slovenija vodi s 7. točkami, v soboto pa slovenske šahistke igrajo še proti reprezentanci Švice.

Pa še tale nogometna novica. Zaradi razmočenosti igrišč so nogometne tekme 16. kola prve soboške medobčinske lige za danes in jutri odpovedane in bodo na programu 22. in 23. aprila. Odpoved velja tudi za mladinske nogometne tekme.