Šport, 18.4.2023

today19.04.2023

Ozadje
AD

V Tacnu je bilo odprto državno prvenstvo v inkluzivnem judu, na katerem je sodelovalo 69 tekmovalcev iz 10 klubov. Iz Judo kluba Murska Sobota je postal državni prvak Sašo Kovač v kategoriji nad 100 kg, v kategoriji do 100 kg pa se je Silvo Benedik uvrstil na tretje mesto.

V prvem spomladanskem kolu državnega prvenstva v hokeju na travi so članice Triglava v Predanovcih premagale Moravske Toplice s 4:1. Za zmagovalke so dosegle zadetke: Danaja Škrilec in Tanja Könye po enega ter Vita Ošlaj dva, častni zadetek za predanovske igralke je dosegla Sanja Zelko. Člani Triglava so premagali Moravske Toplice s 17:3. Za Triglav je dosegel 6 zadetkov Nejc Potokar, 3 Tadej Mikola, po 2 Domen Dšuban in Uroš Balažic ter po enega Nejc Andrejek, Alen Nemec, Domen Godina in Dominik Štotl. Za Moravske Toplice so zadeli Lan Gomboc, Peter Fras in Emil Hari.

V Kamniku je bilo območno tekmovanje v dvoranskem balinanju, na katerem so bili uspešni tudi član Pomurskega društva za cerebralno paralizo Sonček iz Murske Sobote. Med člani B – C – 2 je bil Bojan Poredoš tretji in Željko Flisar peti. V razredu open je bil drugi Robert Kuzma in Lara Ivančič peta.

V 13. kolu pomurske upokojenske lige v vrtnem kegljanju so med člani Moravske Toplice podrle 549 kegljev, posamično pa je zmagal Jože Horvat iz društva Bodonci- Brezovci – Zenkovci, ki je podrl 125 kegljev. Na lestvici vodi Murska Sobota pred Bodonci in Puconci. Med članicami so največ kegljev podrli Črenšovci, posamično pa Ana Gomboc iz Moravskih Toplic in sicer 119. Na lestvici vodijo Bodonci pred Črenšovci in Beltinci.

Vrtno Kegljanje, Kobilje

V 7. kolu mednarodnega šahovskega turnirja Mirop pokal v Malem Lošinju je slovenska ženska reprezentanca izgubila proti Hrvaški s 3:1. Pol točke je proti Anamariji Radiković osvojila za Slovenijo tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala. Na lestvici vodi Francija, Slovenija je na 3. mestu.