Šport, 24.4.2023

today24.04.2023

V Stari Pazovi v Srbiji na Uefinem razvojnem turnirju za ženske reprezentance U-16 nastopa tudi reprezentanca Slovenije. V prvi tekmi so Slovenke izgubile s 5:1, v drugi pa so bile poražene še proti Irski z 1:0. Na turnirju sodelujejo tudi igralke soboške Mure: Lana Jakšič, Ana Marija Kršljin Stojić in Hana Serec. Zadnjo tekmo na turnirju bo reprezentanca Slovenije igrala v sredo 26. aprila proti reprezentanci Madžarske.

Na mednarodni kolesarski dirki v Morbischu v Avstriji, hkrati kvalifikacijski dirki za nastop na amaterskem svetovnem prvenstvu, sta nastopila dva kolesarja Športnega društva Team turbo Tropovci. Dušan Hajdinjak je na 26 km dolgi progi v kategoriji M 50-54 zasedel drugo mesto, Bernard Omar pa je bil v kategoriji M – 40 deveti. Kolesarji Športnega društva Team turbo Tropovci so tekmovali tudi drugi dan mednarodne kolesarske dirke okrog Nežiderskega jezera v Avstriji in na 126 km osvojili naslednje rezultate: V kategoriji U – 19 je Tristan Ketiš osvojil drugo mesto, v kategoriji M 45- 49 je bil Bernard Omar 37.ti, v starostni kategoriji M 50 – 54 pa se je Dušan Hajdinjak uvrstil na četrto mesto.

Kolesarstvo, Tristan Ketiš Iz ŠD Team Turbo Tropovci drugi v Avstriji

Na 62. mednarodnem tekmovanju v judu v spomin na Ota Baumgartnerja je v Mariboru nastopilo 234 judoistov iz osmih držav. Na turnirju je Klemen Vinkovič, član Judo kluba Murska Sobota, v kategoriji do 81 kg v starostni kategoriji U – 16 osvojil prvo mesto.

Na Ledavskem jezeru v Kraščih sta bili minuli konec tedna dve tekmi prve države B lige v športnem ribolovu, na tekmah je sodelovalo 12 ekip. Drugi tekmovalni dan je moštveno zmagal Majšperk, II. ekipa Gornje Radgone je bila peta, posamično pa sta v sektorjih med Radgončani zmagala David Lorber in Andrejas Kardinar.

Končano je bilo tekmovanje v slovensko-goriški šahovski ligi, kjer je sodelovalo 10 ekip. Prvo mesto je po zadnjem turnirju v Zgornji Hajdini osvojila Šahovska sekcija Petanjci v postavi: Gregor Vohl, Anton Bukošek, Martin Mohar, Vili Baša, Jožef Sedonja in Andre Keglević. Najboljši posameznik v petanjski ekipi je bil Andre Keglevič, ki je v devetih kolih zbral 7 točk in pol.