Šport, 25.4.23

today25.04.2023

Ozadje

Na dvodnevnem 32. državnem strelskem prvenstvu v Ormožu so med 620. strelci dosegli odlične rezultate tudi pomurski strelci. V članski konkurenci je Strelsko društvo Štefan Kovač iz Turnišča z zračno puško moštveno osvojilo drugo mesto, med mladinci in starejšimi dečki pa so bili strelci Murske sobote zmagovalci. Med starejšimi deklicami so državne podprvakinje postale strelke iz Turnišča. S serijsko zračno puško so zmagala dekleta Kolomana Flisarja s Tišine, v kategoriji deklic pa so postale državne prvakinje Ljutomerčanke.

Turniščani drugi pri članih
ŠSD MS državni ekipni prvaki

V posamični konkurenci so na državnem strelskem prvenstvu pomurski strelci osvojili šest medalj. Med mladinkami je bila druga z zračno puško Nika Vuk iz dobrovniškega Jezera, med starejši dečki je postal državni prvak Patrik Cipot s Tišine,  tretji je bil Luka Ivančič iz Murske Sobote. Med starejšimi deklicami je bila druga Greta Galamboš iz petišovskega Coala. S Serijsko zračno puško je bila tretja med starejšimi deklicami Tjaša Klonfar iz tišinskega društva, pri deklicah pa je postala državna prvakinja Ljutomerčanka Ola Kšela.

V Lendavi so uspešno pripravili dvodnevno 18. mednarodno tekmovanje Srebrna žogica Lendave v badmintonu, na katerem so se v družbi 98 tekmovalcev iz Hrvaške, Češke in Slovenije odlično odrezali tudi mladi lendavski igralci iz Badmintonskega kluba Mladost. Med 11 letniki je Samo Zupanič iz Mladosti zasedel 2.mesto, med dekleti pa sta bila tretja Zara Varga in Iris Jambrović. Med 13 letniki je Naja Horvat zmagala posamično ter v igri dvojic še z Izo Soldat, med fanti je bil Sven Pahor z Vidom Novakom iz Hrvaške v dvojicah tretji. Črt Soldat je z Danijelom Čadom iz Češke osvojil bronasto medaljo med 15-letniki, v kategoriji U – 17 pa je med dekleti Tija Horvat posamično zasedla drugo mesto, v dvojicah pa sta z mlajšo sestro Najo postali zmagovalki.

Ribiška družina Lendava je na jezeru ob Spidvej stadionu v Petišovcih pripravila ribiško tekmo za naslov ribiškega carja, na kateri je sodelovalo 62 ribičev. Naslov ribiškega carja je osvojil z največjo ribo težko 8,4 kg Teodor Gyurica iz Doline, drugi je bil Vili Mikec iz Odranec z 8,25 kg in tretji Štefan Horvat iz Doline s 4,24 kg ulovljenih rib.

Prispeval: Tonček Gider