Šport, 26.4.23

today27.04.2023

Na letni skupščini Nogometne zveze Slovenije na Brdu pri Kranju so podelili tradicionalna priznanja posameznikom in organizacijam za delo v nogometu. V letu 2023 so prvič podelili tudi nagradi za investitorje. Soboška Mura je prejela nagrado za vlaganje v infrastrukturo, rekonstrukcijo glavnega igrišča Fazaneriji, občina Gorišnica pa za izgradnjo športnega parka. Med posamezniki so dobili plakete iz lendavske nogometne zveze Igor Magdič ter iz soboške Saša Makoter in Borut Kapun. Plaketo za 75 let je dobil Nogometni klub Dobrovnik in za 50 let še Nogometni klub Čarda Martjanci. O dobitnikih bomo poročali še v nedeljski športni oddaji.

Pri ženski nogometni prvoligaški ekipe Mure je po prvem porazu v prvi slovenski ligi proti ljubljanski Olimpiji z 2:0 prišlo do zamenjave trenerja. Vodstvo kluba se je poslovilo od trenerja članske ekipe Amirja Karića, v nadaljevanju pa bosta člansko ekipo vodila Simon Štrakl in Robert Berendijaš, ki sta bila že doslej v strokovnem štabu.

Športno društvo Videm je v okviru Štajersko koroškega pokala pripravilo 18. Blaguški tek, na katerem je sodelovalo blizu 200 tekačev, med njimi so bili tudi pomurski tekači. Na 6 km dolgi progi med članicami je zmagala Andreja Gorčan iz Veščice, članica Atletskega kluba Ormož, med člani pa je bil na 9 km dolgi progi najhitrejši Simon Malek Kuzmič iz Atletskega kluba Varaždin. Med člani je tekel tudi Štefan Buzeti iz Bakovec, ki je v absolutni kategoriji zasedel 30. mesto , v starostni kategoriji 70 -79 let se je uvrstil na drugo mesto. Organizatorji so za podeljevalca priznanj povabili na tek Marina Kegla iz Murske Sobote, najboljšega slovenskega športnika leta med gluhimi športniki.

V Kamniku je bilo državno prvenstvo za paraplegike v steznem kegljanju na katerem so nastopili tudi člani Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije. Ludvik Škraban je osvojil državni naslov v posamični konkurenci med veterani, Franc Borovnjak se je v tej kategoriji uvrstil na tretje mesto, Marta Janežič pa je bila peta. Moštveno so zmagali paraplegiki iz Novega mesta, prekmursko prleški paraplegiki pa so se uvrstili na 6. mesto.

V Radencih se je včeraj začelo 33. državno šahovsko prvenstvo v standardnem šahu, na katerem sodeluje 42 šahistov in šahistk. V prvem kolu sta med člani Šahovskega društva Pomgrad iz Murske Sobote zmagala: Boris Kovač in Kristijan Žalig, remizirala pa je Majda Kovač. Zmagala je v prvem kolu tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala, ki nastopa za mariborski Poligram. Prvenstvo v Radencih bo trajalo do torka 2.maja.