Šport, 27.4.23

today27.04.2023

Spletni portal Prva liga.si je v 32. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach med igralce kola izbral dva igralca Mure: Mihaela Klepača in Klemna Mihelaka. Za najboljšega trenerja je bil izbran Dejan Grabič, v tem kolu pa je Mura v gosteh premagala sežanski Tabor z 2:1. V 33. kolu bo Mura v soboto ob 17.30 v soboški Fazaneriji gostila Bravo, kjer je bil pred prihodom v Muro trener ravno Dejan Grabič.

V drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva v futsalu, dvoranskem nogometu, je Meteorplast Šic bar v Ljutomeru premagal Siliko iz Vrhnike z rezultatom 4:0 in skupni izid izenačil na 1:1. Za Ljutomerčane so dosegli zadetke: Tilen Rajter in Alen Ruis po enega ter Matic Goznik dva . Tretja tekma polfinala bo na programu na Vrhniki v torek 2. maja.

V uvodnem srečanju 22. kola v 3. slovenski nogometni ligi – vzhod je Avto Rajh Ljutomer gostoval v Slovenskih Konjicah pri vodilni ekipi Dravinje in iztržil neodločen izid 1:1. Za Dravinjo je dosegel zadetek Žan Ramšak v 34. minuti, izid pa je izenačil na 1:1 Luka Nemec v 65. minuti srečanja.

V drugi tekmi končnice državnega prvenstva v košarki za članice so igralke Cinkarne Celje v Kraju premagale ekipo Triglava z rezultatom 77:53 in zdaj po dveh tekmah že vodijo z 2:0. Na drugi tekmi je Blaža Čeh iz Rakičana igrala 25 minut in k zmagi svoje ekipe prispevala 6 točk. Tretja tekma za naslov državnega prvaka bo v nedeljo 30. aprila ob 20. v Celju.

V Hotelu Radin v Radencih so v 2. kolu 33. državnega prvenstva v standardnem šahu med 42 šahisti pomurski šahisti zbrali dve točki in pol. Zmagala sta Boris Kovač in Barbara Skuhala, remiziral pa je Karel Žajdela.

V Murski Soboti je bil četrti šahovski turnir v pospešenem šahu. Zmagal je Denis Gjuran s 5. točkami, drugi je bil Štefan Režonja s 3,5 točkami, Vili Baša na 3. in Danilo Hari na četrtem mestu pa sta osvojila po 3 točke.